Gå til innhold
Hundesonen.no

Lei


_aussie_

Recommended Posts

Skrevet

Jobber nå i en barnehage, er utplassert fra aetat, og lønnen er svært liten iforhold til alt jeg gjør der. 185 kr dagen. Jeg er så lei unger nå, mas, mas, mas.. Når jeg kommer hjem fra jobben verker det i hele kroppen virker det som, blir så utrolig sliten. Synes jeg får alt for lite lønn å.

Over til de gode nyhetene, siden jeg er utplassert fram til 24 juni så har jeg spurt om å bytte jobb sted, så nå kan det hende jeg blir utplassert på hønefoss dyrehospital, forsatt liten lønn da, men får vertfall jobbe med noe jeg liker.

Skrevet

Det må da vel være mulig å finne en annen jobb? :)

Jeg hadde aldri blitt i en jobb jeg ble helt utslitt av, ikke trivdes i og på toppen av det hele for 185,- dagen hvis ikke det var eneste ledige jobb i mils omkrets!

Skrevet

Nei helt enig der asså...hadde kanskje funnet noe annet da siden det bare er 185 kr dagen lixom, med et hørres jo greit ut det du kanskje skal begynne med da..... :)

Skrevet

har også jobbet i barnehage men som lærling...35,- timen, det er ganske frustrerende når man gjør akkurat samme jobben som de andre ansatte.

Skrevet

Uff, jeg føler meg som en arbeidslave :D Først skulle jeg være utplassert i tre måneder, når dette var over så kom pappa hjem fra jobben en dag å sa han hadde ringt aetat å spurt om det var mulig å forlenge til juni, uten å spørre meg :) Ble ganske sur da ja, de vil ikke ha meg gåeende hjemme uten noe å gjøre, greit det, men jeg hadde fint klart å funnet en jobb der jeg fikk bedre betalt. Dessuten må jeg innrømme at barnehage ikke er det beste stedet, man blir så utrolig slitsomt, og det er så mye støy.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...