Gå til innhold
Hundesonen.no

Hals


marcoograya

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har selv en hund som a l d r i lager en lyd. Hun bjeffer aldri.

Men har du prøvd å leke masse med hunden med f.eks en drafille, og så holde den foran hunden og ikke la den få tak i den? Mange hunder vil da bjeffe litt "frustrert", og da belønner du med fillen igjen (ehm, det funka ikke her. Hun bare begynte å tilby atferder).

Men noe jeg skal prøve er å benytte meg av oberservasjonslæring. Mange hunder "hermer" etter andre hunder for å få samme belønning som en annen hund fikk. F.eks kan du trene utgangsstilling med den ene hunden din mens den andre ligger og ser på, og belønne hunden med herlige pølsebiter. Om du da slipper løs hunden som ligger og ser på, så vil den kanskje løpe rett bort til deg og sitte sge i utgangsstilling, fordi den så den andre hunden ble belønnet for det.

Men til saken; du kan gjøre det samme med bjeffing. Om du har en treningskamerat som kan bjeffe på kommando, så tren masse bjeffing med den hunden mens din hund ligger og ser på. Slipp så din hund løs og se om den også bjeffer for å få samme belønning. Kan godt hende det ikke funker (med prøv for sikkerhetsskyld å trene enda mer bjeffing med den andre hunden), men det er verdt et forsøk ;)

Skrevet

jeg har prøvd dette du sier med frustrasjons bjeffing, det funker ikke..men Raya kan det jo så kanskje han lærer av henne..han har iallefall gjort det med mange andre ting..takk for svar ;)

Guest Gråtass
Skrevet

En av våre schäfere var "stum", helt til vi ertet han med støvsugeren, da kom det lyd. Da kom det en godbit sprettende, så fjernet vi etterhvert støvsugeren, brukte bare røret. Til slutt kortet vi ned røret og da var det bare håndtegnet igjen, som utløser hals i alle ønskede situasjoner og noen uønskede :)

Håper dette var forståelig, hvis ikke, send meg en pm så skal jeg forsøke å være mer spesifikk.

Lykke til!

Skrevet

Men vær obs på at det kan gå gal vei, hvis man ikke er flink å lære inn slutt. Ei dame jeg jobbet med, lærte inn bjeffing, og tilslutt bjeffet hunden konstant for å få belønning, og da ble det bare kjeft fra hennes del.. og hunden ble bare forvirret. Den hunden bråker fælt nå. Så det kan jo også føre til en ny stygg uvane.

Skrevet

ja, det har du jo rett i at det kan bli en uvane...men vi har en nok komando som funker bra..han er 100% på den...

Men bare for å si det sånn...Nå kan han halse...men bare ute da..hehe...skjøner det ikke noen andre plasser...me liksågreitt;)hehe,,tusen takk for svar

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...