Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på HD røntgen.


Lene

Recommended Posts

vi betalte 750,- for å rønke samojeden vår i fjord sommer. og det er jo hund på 25 kg.

de går ut i fra vekten på hunden for å sette prisen for rønkingen, jo større hund jo dyrere blir det.

det du må gjøre er å ringe rundt hvis du har tilgang til flere dyreleger og gi dem vekten på hunden din og spøøre hva det koster, for alt ikke bare for rønken men med dop og alt det derre, det er noen dyreleger som bare sier en sum også gidder de ikke å regne ut moms og sliketing og når du kommer for å rønke så ble det plutselig mye dyrere enn hva de sa når du ringte. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har akkurat bestilt time for HD og AA røntgen. Fik tid den 19 april. Og ialt koster det 1400 kr for sjek av HD og AA. Syns ikke det er så dyrt jeg!

Men er der noen som kan fortelle hvordan dette foregår? Hunden skal jo ligge på ryggen, men får den noe og sove på eller sånn? For det kan jo ikke være så lett og legge en våken hund på ryggen og den skal jo ligge stille. Hehe..

Gruer meg til dette. Er så redd at han har HD eller AA. (En mors verste mareridt)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har brukt mange forskjellige jeg da.

Heimdal dyreklinikk før, å så byåsen når jeg bodde der.

Ikke fornøyd med noen av de, mye rar behandlig.

Var en del på trondheim dyrehospital med øye til Casper, men der er det utrolig dyrt.

Så nå har vi brukt Trøndelag dyreklinikk, der er det supert synes jeg.

Fra januar 2002 ble Trøndelag Dyreklinikk godkjent av Den Norske Veterinærforening som eneste klinikk i Sør-Trøndelag.

http://www.trondelagdyreklinikk.no/index.html

Men nå bor vi jo i meldalen så det er langt å kjøre, mulig vi tar det der uansett pris og avstand.

Har hørt at det er en dyrlege på Orkanger som skal vere ganske billig...men. :?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det som skjer er at hunden blir lagt i narkose. Så blir han plassert opp i noe de kaller en vugge. Der ligger han på rygg. Så justerer vetrinæren hunden til slik som han vil at den skal ligge og tar så bilder av hoftene. Etterpå så blir hunden lagt på magen i den stillingen han skal ha for å få tatt bilder av albuene.

Jeg har aldri opplevd at hundene "er helt borte" resten av dagen, min vet gir de ikke mer narkose enn at det så vidt sover. Han gir heller litt til om de begynner å våkne underveis. Når vi er ferdige å ta bilder så går hunden ut selv, og hopper inn i bilen selv...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har brukt mange forskjellige jeg da.

Heimdal dyreklinikk før, å så byåsen når jeg bodde der.

Ikke fornøyd med noen av de, mye rar behandlig.

Var en del på trondheim dyrehospital med øye til Casper, men der er det utrolig dyrt.

Så nå har vi brukt Trøndelag dyreklinikk, der er det supert synes jeg.

Fra januar 2002 ble Trøndelag Dyreklinikk godkjent av Den Norske Veterinærforening som eneste klinikk i Sør-Trøndelag.

http://www.trondelagdyreklinikk.no/index.html

Men nå bor vi jo i meldalen så det er langt å kjøre, mulig vi tar det der uansett pris og avstand.

Har hørt at det er en dyrlege på Orkanger som skal vere ganske billig...men. :?

Bruker Trøndelag Dyreklinikk vi også. Tar oss et kvarter omtrent å gå ned dit, men når vi skal dit kjører vi som oftest da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

he he he vi har her på askøy to forskjellige vetrinærer å gå til og begge kan jeg bruke ti min å gå til med hundene, uten noe problemer. begge ligger like nærmt oss.

vi bruker dem som har vært her hele tiden mens Kine bruker den nye, tror nokk at vi er like fornøyde med behandlingen vi får. :wink:

den /de det er jo to vetter der vi går da, tar oss på fornavn begge to og da synes jeg vi har god kontakt, jeg kan ringe dem og snakke med dem og faktisk glemme å si hvem jeg er for de tar meg på stemmen, det synes jeg er rart med tanke på at vi ikke har hunder som er mye syke. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
    • Da har vi fått oss en reell frykt. Viser seg at tøffeste, tryggeste lille Edeward er som Mr.T når det kommer til trapper. Tror han fikk vondt i en klo da vi skulle opp trappen til veterinæren. Den forserte vi ved at jeg praktisk talt stod over han og løftet labbene hans en og en trinn for trinn. Han nektet gå selv, men var ok med å gjøre det sånn, hele trappen. Stoler på meg, men ikke sine egne bein.  Nå tenkte jeg det skulle være annerledes med en ny trapp som ser litt annerledes ut, på et annet sted, i annet lys, men nei. Ikke engang Nom Noms fristet nok til å våge gå et eneste trinn av den trappen med bakbeina.  Vurderer om Nom Noms er verdt det: Prøver snakke meg til fornuft. Det må vel finnes en annen måte? Muttern prøver friste med "kjepp". Dette ble pinlig fordi det er folk rundt, vi er på Tiller - Trondheims Grorud - og det ryktes at det kan være risikabelt å flagge blasfemiske avvik her på kveldstid etter mørkets frembrudd. Er det ikke provoserende nok å være svart hund om vi ikke skal gå rundt og vise at han liker å sutte på "kjepp" også?  — Virkelig, muttern! Dette vil jeg ikke være med på! Jevngodt med å brenne en Koran her. Du er sinnsyk!  Så han ble båret opp, som den lille babyen han er. Mindre pinlig. Fikk ham til å gå de siste tre trinnene selv. Prøver øke til fire-fem neste gang, uten å vifte med en diger "kjepp" så alle kan se det.  Han er i full sving med å fortære den nå, mulig for å prøve sikre seg mot flere sånne flauser ^^  
    • Avledning, og innlæring av alternativ adferd. "Hysj, gå og legg deg" fungerer bare HVIS hunden har lært og KAN oppgaven. Hvordan jeg ville gått fram avhengger veldig både av rase og individ. Men jeg ville ikke skjermet valpen for det som skjer rundt, den må jo bli vant til normale forstyrrelser. Hvis det er en rase med tendens til varsling så ville jeg nok sørget for å trekke for gardinene og ha på radio ved alenetreningen, så forstyrrelser utenfor blir mindre tydelige. I mange tilfeller ville jeg nok belønnet veldig raskt etter første bjeff, og deretter avbrutt/avledet, og lært inn alternativ adferd. Det er helt greit med et bjeff eller to for å si fra, og så komme til meg. Men hvis det er en bjefferase som varsler så skal man være ganske forsiktig for å ikke forsterke adferden. Det aller viktigste er å selv slappe av og ikke være så opptatt av det rundt. Det er ikke sikkert hunden reagerer i det hele tatt, og da trenger den ihvertfall ikke å lære det av eieren. Hvis det kommer et bjeff eller to på noe fra en valp ville jeg sagt "ja, ok", og så funnet på noe annet med valpen. En valp som får miljøtrening ute og oppdage masse lyder og omgivelser vil også være tryggere hjemme, mener jeg. Jeg kan anbefale boken Hverdagslydighet fra valp til voksen av Arne Aarrestad og Siri Linnerud Riber, den tar også for seg vanlige utfordringer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...