Gå til innhold
Hundesonen.no

Fôr til kjemisk kastrert hund


BlueRaptor
 Share

Recommended Posts

Jeg har en staffordshire bull terrier som jeg har gitt Appetitt Sensitive Fish Medium Breed det siste året, da han har vært veldig fornøyd med det fôret og kroppen hans har respondert godt på det. Har tidligere prøvd Royal Canin, Specific og et annet et som jeg ikke husker, men disse gikk han lei relativt fort.

Etter den kjemiske kastreringen så ser man at han legger på seg ved samme matinntak og aktivitetsnivå som før kastreringen. Vi har forsøkt å regulere dette ved å gi ham litt mindre mengde, noe som i utgangspunktet ser ut til å hjelpe på dette. Det er veldig lett å se om en staff har litt ekstra på kroppen, og da hoftene hans ikke er av det beste slaget så er det ekstra viktig å holde ham unna overvekt.

Problemet vi opplever er at han har begynt å plukke opp avføring fra andre hunder på tur, noe han ikke har gjort siden han var valp. Han er også langt mer ivrig på hestemøkka enn han tidligere var, noe som er litt problematisk da det er mye hest på tur i området. Jeg mistenker at denne desperasjonen etter å plukke opp avføring bunner i at han føler seg sulten. Har dere tips til hvordan man kan forsøke å løse dette problemet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bytte til, eller supplere med, light fôr for mer volum?

Har hørt noen koker grønnsaker som gulrøtter ol. og tilsetter maten, igjen for mer volum.

Magert kjøtt fra fisk eller kylling kan kanskje også hjelpe på metthetsfølelse, protein bidrar i alle fall til det for mennesker.

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...