Gå til innhold
Hundesonen.no

Astrix, Angel og Dixie


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Begynner med Dixie jeg(datter av Småen/Angel) Valp.(hun somskrev kritikkene skrev veldig utydelig og hørte ikke alltid hva domeren sa(noe jeg kan se på Astrix sin kritik :) )jeg bare skriver det jeg klarer å lese, så får dere tyde ut i fra det.

Nogot klent bygd, g. långshelet

Feminint huvud, vakra øygon, ng hiut(ikke spør meg hva det betyr, kritikkene er meget uleselige) nosparti, hoppas bettet holder, framskutte skuder, lege henn i brøstet, ng uppdragen overlinje, bra hals, står nogot understeld, bra pels, rør seg trångt bak, men bra stegleng, okei bak.

2 plass

Hun hadde sin første utstilling og har ikke trent på det i det hele tatt så er fornøyd jeg altså.

Småen

Feminin, k va ng bettr utfylld i kroppen, ng lang o tunn i lenden, g klent ygd hovud, perfekt bett, stora tender, framskutt skuderfeste, ng løs tass, altfor grund, velansatt svans, normala vinklar, ror sig hångt(trångt kanskje?) på høg har, og ng oblonserad fram.

2chk.

Fornøyd med hunden forde om hun gikk som et dass, men dommeren likte ikke henne så det er jo greit nokk.

Astrix

Reel 2 åring, utm. pels, bra slomme(her sa dommeren benstamme altså) for storleken, g bra huvud, k ha ng kraftfullare skalle, ng framskuten i skulderen, utm. kropp, bra hals, rygglinje, kors, velplass svans, g vellvinklad bakstell, bra pigment, rør sig ng hångt(tror dommeren mener trångt her altså) bak, hippig fram.

1AUK, 1AUKK,HP, 2VK,CK,5BHK

:D Meget fornøyd med gutten her ja, i hvertfall med tanke på at dommeren likte de minste best og at han er for høy i forrhold til standarden B) .

Skrevet

Takker for gratulasjoner, er meget fornøyd med Astrix forde om både han og Småen gikk som noen dass(fikk ikke prøvd på utsiden av ringen før vi gikk inn for det var så mye folk), men at han skulle får HP og CK hadde jeg aldri trodd for hun plukket ut de minste hundene og premierte dem best.

Det med skriveren er jo teit da, de burde no fått en skriver som i det minste klarer å skrive hva dommeren sier om hunden, hun satt jo bare en halv meter fra dommeren når hun skulle skrive kritikken.

Skrevet

Gratulerer ;)

Disse kritikkene er ikke alltid enkle å forstå nei. Men det verste er (sånn som her) at skriverne ikke skjønner hva dommerne sier (det virker i alle fall sånn), at de på en måte ikke skjønner "kritikkspråket", sånn at de skriver noe helt annet.

Skrevet

Takker og bukker, er storfornøyd med Strixen vår, fortsetter han sånn så kan han bli en champion hund en gang i fremtiden.

Sitter å lurer på om vi skal prøve kjemisk kastrering før vi sender han ut at huset nå, for han har jo egentlig et ****** godt gemytt. det er bare det at hannhunder og vokting av huset/bilen er det som er problemet med han.

det kan jo hende at det med andre hannhunder er noe han kan vokse av seg(han er jo ikke 2 år enda) eller at vi kan jobbe det av han med litt hjelp. vi får no se hva som skjer.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...