Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min på 1,5 år har begynt å stå opp mellom 2 og 5 på natta og piper og klynker. Hun har alltid sovet gjennom natta før, men nå stiller hun seg ved siden av der jeg ligger og piper helt til jeg står opp. Jeg har prøvd å tatt henne med ut på do, gitt henne mat og vann og gitt henne tilgang til å gå å legge seg i stua om det er det hun vil, men når jeg legger meg igjen kommer hun og piper igjen. Dette varer i en til to timer hver natt, og så legger hun seg igjen. Til informasjon får hun lov til å sove hvor hun vil, også i senga, så er ikke det hun «maser» etter heller. Hun får også rikelig med aktivisering, både fysisk og mental. 
 

Er det noen som har opplevd noe lignende? Og hvordan løste dere eventuelt situasjonen? Er jo bekymra om hun har det vondt eller er syk eller noe.. 
 

 

Skrevet
8 minutter siden, simira skrev:

Når hadde hun løpetid sist? Når får hun mat i løpet av dagen?

Jeg ville ikke gitt henne mat om natta, men vann bør hun alltid ha tilgjengelig.

Hun hadde løpetid i juni, så troor neste løpetid blir i starten av desember. Hun får mat rundt 10 og så i 7 tiden på kvelden. Hun pleier ikke få mat på natten, men prøvde alt for å prøve å få henne til å sove, haha… Syns det bare er merkelig at hun skal pipe og at det ikke er noe tydelig hun har behov for.. 

Skrevet

Det kan være opptakt til løpetid. Hvis du greier å ignorere det er par netter så kanskje det går over?

Ellers ville jeg jo prøvd å legge merke til om det er noen endringer i hverdagen ellers som kan påvirke henne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...