Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp.....


meg123

Recommended Posts

Skrevet

jeg fikk Photoshop for noen dager siden, en som brente den til meg, men problemet er at jeg ikk skjønner bære! :)

Skulle så gjerne lært meg å lage banner å gaver , men aner ikk hva jeg skal gå inn på å sånn. :unsure:

Noen som gidder å forklare meg litt??

På forhånd takk!

Henriette yaris og emma

Skrevet

du finner nesten ikke bedre tutorials til PS en på webdesignskolan...

Bruk fantasien å prøve seg fram er måten man lærer på... :)

Om man ikke skjønner bæret så må man nesten eksprermentere mere å spørre mere spesifikt om hva man ikke får til... :D

"Lage banner.."

1. Lag nytt bilde i 468x60.

2. Finn en bakgrund man liker.

3. Skriv teksten man vil ha.

4. Lagre.

:D

Skrevet

Som Scorpionen sier så må du nesten prøve og feile, det er ikke gjort på en dag og lage fine bannere og gaver..jeg brukte laaang tid på å lære med de forskjellige funksjonene.

Det jeg mener er at du må lære deg hvordan å lage bakgrunn, hvordan å klippe ut bilder (om du vil det) og hvordan å sette inn skrift, så får du en fin gave/banner.

Skrevet

jeg har funnet ut hvordan man klipper å limer å setter inn tekst osv men jeg får ikkje til å setter fargen fra styles å inn i banneren å få stillig skrift..Å lage ramme rundt banneren.. Alt det andre har jeg fått til i dag :) så har jeg lyst å lage aminasjons banner på photo shop men fatter lite hehe..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...