Gå til innhold
Hundesonen.no

Finnes det noe smøre på gommene til valp tannfelling?


Recommended Posts

Skrevet

Lille pondusen på 19 uker mister tenner og er tydelig at han ikke har det noe koselig - han er varm i munnen og munnen lukter - Finnes det noe på markedet man kan smøre på gommene så det er mindre sårt?

Skrevet
On 9/8/2021 at 7:12 PM, Lillymy said:

Lille pondusen på 19 uker mister tenner og er tydelig at han ikke har det noe koselig - han er varm i munnen og munnen lukter - Finnes det noe på markedet man kan smøre på gommene så det er mindre sårt?

Det kan hjelpe å væte noen kluter eller tauleker med vann og legge i fryseren en stund, det er godt å tygge på :)

  • Thanks 1
Skrevet
18 minutes ago, Thea said:

Det kan hjelpe å væte noen kluter eller tauleker med vann og legge i fryseren en stund, det er godt å tygge på :)

Tusen takk for svaret  - ja, jeg har prøvd det for det er jo et supert tips - både favorittlekene og oppklipt fleece pledd han vil ikke ha ;(  har tildels hell med licki mat som jeg har fryst vann med litt leverpostei i - det får han de dagene jeg er på kontoret  og han er hjemme i leke bingen sin i tre timer alene til jeg kommer hjem i lunsjen lufter - prøvde meg på broccoli igår fra fryseren for han liker det i kokt form - men ikke nedfryst ;( går tenner i rekordfart og nå har han grisehaler og kaninører - og diverse ben liggende rundt i huset ?

Skrevet
1 time siden, Lillymy skrev:

Tusen takk for svaret  - ja, jeg har prøvd det for det er jo et supert tips - både favorittlekene og oppklipt fleece pledd han vil ikke ha ;(  

Jeg har også brukt fuktet/frosset kjøkkenhånduk til valp med tannkløe. Vet ikke om det har betydning, men innbiller meg at ren bomull vil funke bedre enn oppklipt fleece som du nevner, det er jo syntetisk og slipper sikkert endel fiber som kanskje ikke er behagelig å få i munnen.

  • Thanks 1
  • 2 weeks later...
Skrevet
On 9/10/2021 at 9:36 PM, Nemi1 said:

Jeg har også brukt fuktet/frosset kjøkkenhånduk til valp med tannkløe. Vet ikke om det har betydning, men innbiller meg at ren bomull vil funke bedre enn oppklipt fleece som du nevner, det er jo syntetisk og slipper sikkert endel fiber som kanskje ikke er behagelig å få i munnen.

Hei,

prøvde dette og .. men ikke interesse :( han har en zillion ben rundtomkring i huset nå - og valpebitingen ser generelt ut til å ha avtatt

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...