Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Noen som driver med blodspor her som har tips til hva man gjør om hunden nekter å gi fra seg rådyrskanken? Jeg har ingen godbiter eller leker som er bedre enn skanken og hunden nekter å gi den fra seg frivillig! To rådyrskanker? ?

Jeg var med en kompis som driver med blodspor og testa litt med bikkja mi i helga og under innlæring måtte vi få tilbake skanken for å lære hu hva hu skulle gjøre. Dette gikk ikke frivillig kan du si og vi har trolig et begynnende ressursforsvar på gang! Hurra!

Hu var kjempeflink og det virka som hu syns det var rågøy men det her kanke fortsette så lenge jeg ikke klarer å bytte rådyrskanken med noe og få tilbake skanken.

Skrevet
12 timer siden, Stjerneskinn skrev:

Hvis du bare gjør det for at det er gøy er det jo enkelt å bare bytte ut skanken med noe hunden faktisk kan få, et stykke kjøtt el.

Haha lurt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
    • Ser helt legit ut. De har organisasjonsnummer, masse info. Familien ser ut til på drive et konsern av nettbutikker.  https://skotner.net/ 
    • Noen som vet om netzoo.no er trygg? Står norsk butikk i Sandefjord ? Aldri hørt om før.
    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...