Gå til innhold
Hundesonen.no

Uvel etter narkose?


Recommended Posts

Hun var innom til tannrens i dag. Alt hadde gått fint iflg veterinæren. Hun var utslått når vi kom hjem og lå i sengen sin å sov. (hadde ikke fått oppvåkningssprøyte). Nå, ca 4 timer etter vi kom hjem er hun våken, men hun piper, peser, skjelver og går rundt å nyser konstant. Vil bare ligge oppå meg. Hun har ikke oppført seg sånn de to andre gangene etter tannrens og narkose. Da var hun ganske raskt seg selv igjen, men da fikk hun oppvåkningsprøyte. Kan det hende at hun bare er uvel etter narkosen? Kanskje har litt vondt i munnen, eller klørne? Veterinæren klarte å klippe for langt på noen klør, og jeg regner med det kanskje kjennes etterpå når all sedasjon er ute av kroppen? Blir litt bekymra siden hun som sagt ikke har reagert sånn før...☹️

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Piglet skrev:

Min blir veldig urolig etter sedasjon, prøver men klarer ikke legge seg helt ned å slappe av, piper og det virker som hun har det ubehagelig. Dette selv etter oppvåkningssprøyte. Har hun fått samme type sedasjon som tidligere? 

Ja. Gass anestesi. Fikk det sist også... 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutes ago, Kaisen said:

Ja. Gass anestesi. Fikk det sist også... 

Det kan være ulike typer medikament som er brukt i premedisinering og evt. smertestillende (vet ikke om det finnes ulike typer gass også?). Min fikk metadon sist hun var på tannrens, da var hun helt bortreist resten av den dagen. Gangen før var hun så og si edru da jeg henta henne, og gangen før det var hun så hysterisk at jeg måtte kjøre hjem med henne på fanget, ellers lå hun bare og hylte i panikk (aner ikke hva hun fikk da). Alle gangene lå hun på gass, men med helt ulik reaksjon.

Endret av Wilhelmina
Lenke til kommentar
Del på andre sider

12 timer siden, Wilhelmina skrev:

Det kan være ulike typer medikament som er brukt i premedisinering og evt. smertestillende (vet ikke om det finnes ulike typer gass også?). Min fikk metadon sist hun var på tannrens, da var hun helt bortreist resten av den dagen. Gangen før var hun så og si edru da jeg henta henne, og gangen før det var hun så hysterisk at jeg måtte kjøre hjem med henne på fanget, ellers lå hun bare og hylte i panikk (aner ikke hva hun fikk da). Alle gangene lå hun på gass, men med helt ulik reaksjon.

Har sovnet i natt, men når vi stod opp var det i gang igjen. Pesing og skjelving. Fikk sett nærmere på klørne og ser at samtlige er klippet til blods. Mistenker mer smerter nå, enn at hun er uvel. 24 timer siden hun var i narkose?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Kaisen said:

Har sovnet i natt, men når vi stod opp var det i gang igjen. Pesing og skjelving. Fikk sett nærmere på klørne og ser at samtlige er klippet til blods. Mistenker mer smerter nå, enn at hun er uvel. 24 timer siden hun var i narkose?

Da ville jeg ringt veterinæren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Da ville jeg ringt veterinæren.

Hun har fått smertestillende nå. Ser ut som de virker. Hun verken peser eller skjelver lenger. Ligger å slikker våtfor ut av kong akkurat nå. Har nok smertestillende til mandag, så satser på at vi klarer oss uten å ringe vakta?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...