Gå til innhold
Hundesonen.no

Din studenthverdag med hund


Recommended Posts

Skrevet

Jeg kjøpte også leilighet :) Veldig få leiligheter i mitt område generelt er åpen for dyrehold. I vårt borettslag får man ha maks én hund og én katt. Nå skal det sies at vi fikk oss hund etter vi kjøpte leilighet, men da vi flyttet inn sjekket vi mulighetene for at det var lov med hund.

Men, ei venninne av meg skrev nettopp leiekontrakt på et rekkehus hvor hun kan ha hund. Så de finnes :ahappy:

Skrevet
17 timer siden, Hannah skrev:

Hei, låner tråden da jeg har spørsmål som angår det å studere med hund.

Til dere som studerer eller har studert med hund, hvor bodde dere?

Vet det kan være vanskelig å leie en plass hvis man har hund med seg, så hvordan løste dere det?

Fikk dere ha hunden med i studentboligene,  leide dere eller kjøpe dere leilighet, bodde dere hjemme eller hos noen bekjente, bodde dere alene med hunden eller sammen med andre/kollektiv?

Jeg har leid, studiestedet mitt hadde noen studentboliger for de med hund, men det fikk ikke jeg. Hundeleilighetene ble prioritert til folk som hadde studert der lengre. Likevel var det ikke noe problem å få seg et annet sted å leie sammen med hunden. La ut annonse på finn at jeg søkte leilighet og fikk faktisk flere tilbud. Vi bodde der alene et år før vi flyttet inn i kollektiv i en enebolig med 6 andre folk. Veldig fint å bo i kollektiv, alle var veldig glad i hunden min og hun hadde alltid selskap når jeg var borte. Det var jo selvfølgelig noen baksider med kollektiv også da, blant annet at ikke alle var så bevisste på hvor de la fra seg mat. En i kollektivet la blant annet fra seg fryst fisk ved siden av peisen for å tine den, men de 500 grammene med fisk stjal jo hunden min ?:P

Skrevet
På 5/29/2019 at 10:31 PM, Hannah skrev:

Hei, låner tråden da jeg har spørsmål som angår det å studere med hund.

Til dere som studerer eller har studert med hund, hvor bodde dere?

Vet det kan være vanskelig å leie en plass hvis man har hund med seg, så hvordan løste dere det?

Fikk dere ha hunden med i studentboligene,  leide dere eller kjøpe dere leilighet, bodde dere hjemme eller hos noen bekjente, bodde dere alene med hunden eller sammen med andre/kollektiv?

Jeg har leid nå i snart 3 år og vært student i 2 av de årene. Det har gått helt fint! Selvfølgelig så er alternativene mindre, men er positivt overrasket. Kan tipse om hybel.no og skrive litt om deg selv som leietaker og nevne du har hund. Jeg har fått 10-15 henvendelser med folk som bor i kollektiv og av folk som leier ut leilighet. Har i de to siste årene alltid bodd sammen med noen, men nå skal jeg leie av et familiemedlem da jeg vil bo alene. Ellers så kan du også kontakte folk på finn selvom det ikke står noe om hundehold og rett og slett bare spør om det er tillatt.

Dette kan nok også variere hvor du bor i landet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...