Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva gir dere til tygg til valper på 8 uker og oppover? Kan jeg gi tørket struper, hud og bein og sånn eller blir det for heftig? 

Skrevet

Husker jeg ga mye av de tynne pinnene med kylling rundt, eller helt vanlige tyggebein uten knuter på endene. Men vi hadde også problem med at hun satt mye fast i halsen fordi hun ikke tygget skikkelig. Griseøre ble i hvertfall for sterkt for magen her når hun var valp. Men kaninører er jo ganske mildt har jeg forstått :)

  • Like 1
Skrevet

Tenker å gi rå kyllingvinger hvis hun klarer å tygge de godt nok, og/eller rå kyllingklubber til å gnage på. Og kong med diverse fyll og sånt. Jeg har ikke hatt så liten valp før som jeg får denne gangen, så det er litt vanskelig å se for seg hva som funker og ikke. Så vi tar det litt som det kommer også tenker jeg :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg ga mine slike små pinner av tørket oksehud. Ser at de har fått litt mer spennende varianter siden jeg hadde valp sist. Mine ble etter hvert lei av disse av ren hud.

  • Like 1
Skrevet

Det er så lenge siden jeg har hatt valp at jeg husker ikke hva jeg gav han. Jeg har opplevd endel ganger å måtte dratt seigt og vått griseøre Fra svelget på hundene mine som har satt seg fast ? tenker kong med fryst leverpostei (er det for mye salt?) og sånn rene produkter som er tørket hud og div. Men ble plutselig så usikker på om det til voksne hunder er for kraftig kost for de små. Kommer jo litt an på hva han liker og. 

Skrevet
Just now, Midas said:

Det er så lenge siden jeg har hatt valp at jeg husker ikke hva jeg gav han. Jeg har opplevd endel ganger å måtte dratt seigt og vått griseøre Fra svelget på hundene mine som har satt seg fast ? tenker kong med fryst leverpostei (er det for mye salt?) og sånn rene produkter som er tørket hud og div. Men ble plutselig så usikker på om det til voksne hunder er for kraftig kost for de små. Kommer jo litt an på hva han liker og. 

Du kan evnt gi kong med V&H eller hundepølse i?

Mine valper har stort sett fått det samme som de voksne, bare i mindre biter/mengder. 

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Jeg tørket rent snacks selv (kjøtt/fisk uten salt el) på lav varme til det var passelig tørt til forrige hund, og har planer om å gjøre det til valpen vi får og. Både små godbiter og større strimler. Samt fôre med rått snacks og V&H (sistnevnte fint å fryse ned som tidligere nevnt). 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...