Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva gir dere til tygg til valper på 8 uker og oppover? Kan jeg gi tørket struper, hud og bein og sånn eller blir det for heftig? 

Skrevet

Husker jeg ga mye av de tynne pinnene med kylling rundt, eller helt vanlige tyggebein uten knuter på endene. Men vi hadde også problem med at hun satt mye fast i halsen fordi hun ikke tygget skikkelig. Griseøre ble i hvertfall for sterkt for magen her når hun var valp. Men kaninører er jo ganske mildt har jeg forstått :)

  • Like 1
Skrevet

Tenker å gi rå kyllingvinger hvis hun klarer å tygge de godt nok, og/eller rå kyllingklubber til å gnage på. Og kong med diverse fyll og sånt. Jeg har ikke hatt så liten valp før som jeg får denne gangen, så det er litt vanskelig å se for seg hva som funker og ikke. Så vi tar det litt som det kommer også tenker jeg :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg ga mine slike små pinner av tørket oksehud. Ser at de har fått litt mer spennende varianter siden jeg hadde valp sist. Mine ble etter hvert lei av disse av ren hud.

  • Like 1
Skrevet

Det er så lenge siden jeg har hatt valp at jeg husker ikke hva jeg gav han. Jeg har opplevd endel ganger å måtte dratt seigt og vått griseøre Fra svelget på hundene mine som har satt seg fast ? tenker kong med fryst leverpostei (er det for mye salt?) og sånn rene produkter som er tørket hud og div. Men ble plutselig så usikker på om det til voksne hunder er for kraftig kost for de små. Kommer jo litt an på hva han liker og. 

Skrevet
Just now, Midas said:

Det er så lenge siden jeg har hatt valp at jeg husker ikke hva jeg gav han. Jeg har opplevd endel ganger å måtte dratt seigt og vått griseøre Fra svelget på hundene mine som har satt seg fast ? tenker kong med fryst leverpostei (er det for mye salt?) og sånn rene produkter som er tørket hud og div. Men ble plutselig så usikker på om det til voksne hunder er for kraftig kost for de små. Kommer jo litt an på hva han liker og. 

Du kan evnt gi kong med V&H eller hundepølse i?

Mine valper har stort sett fått det samme som de voksne, bare i mindre biter/mengder. 

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Jeg tørket rent snacks selv (kjøtt/fisk uten salt el) på lav varme til det var passelig tørt til forrige hund, og har planer om å gjøre det til valpen vi får og. Både små godbiter og større strimler. Samt fôre med rått snacks og V&H (sistnevnte fint å fryse ned som tidligere nevnt). 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...