Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klara (Perfect Image Keep an eye on me) er det nyeste tilskuddet her i flokken. Datteren til Perfect Image action for attraction, Stella, som også bor hos oss.

 

Hun er en tøff liten sak som ble hentet denne uken, 8 uker gammel. Det eneste problemet er at hun synes det er kaldt ute, og prøver å adoptere noen som ikke tar henne med ut :aww: Her skal hun være familiehund først og fremst, men også stilles ut litt, og trenes i lydighet/spor/hva enn som måtte passe. Veldig fornøyd med henne! :heart:

 

b2e8ef7cd73ec3c6a0348cd1a01c36ae.jpg

 

1f2e6f9c082fc1795e0663f367047b4f.jpg

 

22d79c752fe5a9e7cea8b1d51fa8141d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 13
Skrevet

Åhh..gratulerer! :wub: Altså,du  kan hilse henne og si at hun kan få flytte hit, her driver vi ikke med dens slags dyreplaging..:sleep: Nydelig nurk , blir spennende å se henne fremover :) 

 

 

Skrevet

Takk alle sammen! I går var hun med samboeren på verkstedet, og måtte bades (både i går kveld og i dag tidlig), og deretter fønes. Så nå ser hun i hvertfall etter et nytt hjem, mammaen hennes reddet henne ikke en gang. Stakkars lille :aww:

Hun er så kul :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...