Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har prøvd disse?

https://animail.no/aptus-biorion-tabletter-60-st.html?utm_source=kelkoono&utm_medium=cpc&utm_campaign=kelkooclick&utm_term=Aptus+Biorion+Tabletter+60+st

Tispa mi klør en del, og når hun klør blir pelsen hennes "hvit og matt" der hun klør seg. Jeg tipper altså hun er plaget med tørr hud. I tillegg er pelsen litt matt (puddelpels er jo aldri blank, men i forhold til hannhunden...)

Jeg har kjøpt fiskeolje i dag og snakket med en bekjent av meg som anbefalte disse tablettene (i tillegg til omega 3). Hun har vært hos veterinær, har ikke utøy eller noe sånt. Veterinæren sa at vi kunne prøve omega 3-tilskudd før vi evt. starter en enorm allergiutredning (noe jeg er glad for at hun ikke ville i gang med umiddelbart). Hun spiser v&h samt RC akkurat nå (men tørrfôret varierer litt, det er ikke mye de spiser av det uansett). V&h er jo bra, men veterinæren sa at akkurat som hos mennesker varierer det om hundene får tørr hud uansett... Derfor tilskudd...

Men altså... Biorion... Noen som har prøvd?

Skrevet

Ja jeg ga Biorion til hund med hudproblemer, den flasset melaktig flass, og Bioron hjalp ikke noe mot det. Ikke omega 3 olje heller for den saks skyld. Hunden hadde flere problemer, fikk ofte sopp i ørene og løs mage.  Var nok noe i fôret for etter noen år så ga jeg opp alt tørrfôr og alt av kjøpegobiter og hunden ble helt fin. Ikke noe matallergi unntatt kokte egg, og det var enkelt å unngå. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...