Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg er ny på forumet her og tenkte jeg skulle stille dere et spørsmål siden vi nå er ganske fortvilet. Vår kjære wheaten-gutt halter i ny og ne PG vi skjønner ikke hva det er! Det hele startet for et par uker siden da han plutselig ikke var i stand til å stå oppreist på 4 bein. Det var veldig dramatisk og vi ble veldig redde. Vi tok han med til dyrlegen. Da kviknet han til av seg selv, men hadde tydelig smerter. Vi ble sendt hjem med smertestillende etter at hun tok en masse prøver. Borrelia ble utelukket etter prøven. Siden har vi nå vært på røntgen. Vi trodde han kanskje kunne begynne å bli revmatisk, men bildene viser ikke noe tegn til det. Derimot er det noe muskelsvinn på venstre bakbein, noe som er overraskende for en såpass sprek hund synes jeg. Etter røntgen har han vært fin noen dager, men i kveld halter han på det ene forbeinet! Nå er vi i familien veldig i tvil hva vi skal gjøre. Skal vi bare holde han i ro og vente eller skal vi sende han til CT som er neste steg? Er det noen som har et tips?

Skrevet

Rtg fri betyr ikke normale forhold for ryggmarg/nerver som går ut fra skjelett. I tillegg kan prolaps i nakken gi affeksjon av alle fire føtter, uten å vises på rtg. Hjertesvikt kan gi halting og forbigående «lammelse» som symptom. I tillegg kan hendelser i hjernen gi slike symptomer.

Skrevet

Jeg ville tatt med hunden til fysio e.l. noen som er spesialisert på fysikk og muskulatur, og evt skjelett for en nøye gjennomgang av hele hunden. Jeg synes det gir et bedre bilde ofte, da de ser mye de fleste veterinærer ikke ser. Og det skulle jo bare mangle all den tid de er spesialisert på sitt felt mens veterinærer har et veldig bredt felt hvor de skal kunne litt om mye. Massasje, laser osv kan også langt på vei hjelpe på fysiske plager, eller kanskje man uansett må til vet for røntgen, smertestillende eller andre ting, men bare det å kanskje ha et litt klarere svar på hva det er og hvor det ligger vil jo gjøre ideer utredning hos vet lettere også.

  • Like 1
Skrevet

Huff, jeg håper virkelig det ikke er noe med hjertet! Han er ellers frisk, med høyt aktivitetsnivå. Fysio kan kanskje være noe, jeg får høre hvem som holder til i området der jeg bor (Vestfold).

 

Skrevet

Min hund på 4 år som er aktiv i bruk begynte også tidligere i høst å halte. Jeg reiste til veterinær med henne og ble satt på metacam. Jeg kontaktet videre oppdretter som er utdannet hundemassør med lasergodkjenning. Hunden min fikk både massasje og laser men ble anbefalt videre til kiropraktor. For det var noe galt med skjelettet mente hundemassøren. 

Kiropraktor fant låsninger oppover hele høyre side, nakken og hun hadde tverr verring i bekkenet noe som er veldig smertefullt. Hun var ganske skjevt belastet og det preget kroppen hennes. Skaden kom av at hun måtte ha falt eller sklidd. 

I løpet av høsten med både kiropraktor, laser og massasje er hunden min i god gammeldags form igjen heldigvis. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...