Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har noen av dere sendt 8 ukers valp til USA? Hva må være i orden av papirer? Valpen er 8 uker ved avreise og valpekjøper henter selv valpen hos oss, valpen er liten nok for kabin. Kjøper har undersøkt i USA hva som behøves, men jeg vil nå gjerne dobbeltsjekke så hun ikke blir stående i NY med valpen... Synes det høres så lite ut med bare helseattest, grunnvaksine, pass og stamtavle?

  • 2 weeks later...
Skrevet
På 24.11.2017 at 4:39 PM, Tøfflus skrev:

Jeg sendte valp til USA for drøye 5 mnd siden, han var da 12 uker gammel. EU-pass med vanlige vaksiner, ikke rabies, og dette helse sertifikatet: https://www.aphis.usda.gov/library/forms/pdf/APHIS7001.pdf

Her kan du lese om hva som kreves inn til USA: https://www.cdc.gov/importation/bringing-an-animal-into-the-united-states/dogs.html Norge er regnet som rabiesfritt.

Tusen takk!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...