Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Agira er en 6 år gammel tispe som kommer fra ett lite oppdrett i Hardanger; Børves Bingo’s kennel.

Agira er en aktiv border collie! Hun er godkjent redningshund i Norske Redningshunder, trener og konkurrerer i lydighet, rally lydighet, agility og bruks, med andre ord en veldig allsidig hund. 

Agira ble godkjent redningshund i en alder av 3 år, og igjen re-godkjent i år i en alder av 6 år.

Hun ble Norsk Rallylydighet Champion i fjor, etter nøyaktig ett år fra deby i klasse 1 til championatet i Elite var i boks.

Innen lydighet gjør hun det nokså bra. Vi har opprykk til gammel Elite, men har valgt å starte ny klasse 3 for å oppnå Norsk Lydighetschampion, der er vi godt på vei med ett cert.

I agility har hun opprykk til klasse 2.

Hun er og har vert en sjelevenn siden hun satte sine første potesteg inn i stuen min. Hun har gitt meg noen grå hår, men dog veldig mange gode og fine øyeblikk.

 

Vil du lese mer om oss, se vår hjemmeside: www.redningspoter.wordpress.com

 

9F3814B1-1EB0-4A44-9B31-89661DF40E79.jpeg

316520FB-F4F3-41CE-BE67-777660B3FABD.jpeg

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...