Gå til innhold
Hundesonen.no

Twist


MarieR
 Share

Recommended Posts

Twist er en Groenendael som ble født 06.05.2016. Han skulle egentlig selges som potensiell avlshund, men fordi han viste seg å være krypt ble ikke det noe av, og jeg overtok han da han var 6 mnd. Han har nå vært her i ganske nøyaktig et halvår, og jeg angrer absolutt ikke på at han ble med hjem, selv om jeg egentlig hverken skulle ha belger eller hannhund :lol: Det er noe med væremåten hans som minner meg så veldig om den første tolleren min, og jeg klarte ikke å dra fra han etter å ha møtt han hos oppdretter. Twist er en energisk, trivelig og ukomplisert gutt som vil være venner med alle, og han må være selve definisjonen på happy-go-lucky. Han er en vimsete klovn, men det er nettopp det jeg liker med han. :) 

Planen med Twist er å trene LP og spor, men jeg har ikke helt funnet motivasjon til å starte LP treningen enda (skummelt med ny hund og blanke ark, tydeligvis), så foreløbig jobber vi mest med spor. Kanskje like greit, for Twist er litt opptatt av å være unghund, og konsentrasjon er det ikke alltid han har på lager :P Når det er sagt et det hovedsaklig meg det står på, for han er både lærevillig og glad i å trene. Han har i alle fall tatt sporing svært naturlig, og sporer veldig selvstendig og konsentrert. Det er nesten fascinerende å se hvor samlet han er i sporingen sin, for ellers finnes han jo ikke samlet :P 

Tråden vil oppdateres med bilder og oppdateringer fra hverdagen med Twist :) 

5945727a08883_2017-06-0514_31.51_zpshmvnrvct.jpg.3ebda1cec292f1221968d187ffd287bb.jpg

594572a35e7b3_2017-06-0618_52.23_zpsdvu8zyje.jpg.29db7f9c9fcdcd958e0074422d91f08b.jpg

(Han har ikke grønnlig pels altså, mobil-redigerte bilder som brått ble litt annerledes på pc :lol: )

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

Twist er nå 2.5 år og en hund jeg blir mer og mer fan av. :) Makan til snill og trivelig hund skal man vel lete lenge etter. Jeg er riktignok overbevist om at han er autist, men det er mulig det der derfor vi går så godt sammen :lol: Vi trener ikke så himla mye, men koser oss masse på turer i skog og mark. Det blir litt sportrening nå og da, og han utvikler seg stadig i riktig retning der også. Håpet er å starte blodsporprøve i løpet av året, men vi får se. Da jeg for noen år siden hadde hund jeg trente aktivt med i flere hundesporter var jeg overbevist om at jeg aldri kom til å ha "bare" tur- og selskapshund igjen, men akkurat nå er det helt klart den delen av hundeholdet som gir meg mest, selv om jeg innimellom savner å trene mer aktivt :) 

Bildet kan inneholde: utendørs

Ingen bildebeskrivelse er tilgjengelig.

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
    • Nå er jo ambull godt kjent for å være en notorisk kattedreper. Ikke så oppdatert denne oppdretteren tydeligvis😬
    • Det er mye spam for tiden, vi jobber med å løse problemet. Ikke klikk på noen lenker, og rapportere gjerne. Moderator og admin sletter og sperrer fortløpende.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...