Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter at jeg spyla beina til Blaze etter tur og skulle tørke han la jeg så godt merke til at beinet med patella var stivere enn det andre. Jeg bøyde og tøyde litt på begge og det er stor forskjell. 

Jeg blir litt redd for at han har vondt, for det virket ikke direkte behagelig, men samtidig så elsker han turer både til fots, sykkel, ski og jogging og løper mye. 

Jeg skal ta en sjekk hos vet, men ville høre her også om noen har erfaring med det?

Skrevet

Ikke direkte, men Thorvald ødela jo kneet og måtte operere patella før jul, og når vi hadde rehabtime ifb friskmelding snakket hun endel om det. Thorvald var jo endel stiv i rygg og bryst pga feilbelastninger ifb operasjonen og rekonvalensen, og hunder med medfødt patellaluksasjon hadde visst ganske mye stivheter rundt i kroppen. Var ikke så lett å se med det blotte øyet, han haltet ikke ellernoe (så det egentlig kun på at han ikke holdt halen så mye over ryggen som han pleide), men så det veldig godt når han kom i vanntredemølla, og hun kjente det veldig godt før og etter.

Vi trengte ikke mer enn den timen siden det ikke var noe alvorlig som "hang igjen", så har ikke noe mer enn det, dessverre. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...