Gå til innhold
Hundesonen.no

Doggiebag, Flinkbisk, Poteklubben ++ Erfaringer?


Recommended Posts

Leste en test eller noe av slike pakker, tror en som het canidern kom best ut. Ellers er vel disse pakkene mest for eiere som liker overraskelser. Det finnes så mange fine dyre og nettbutikker for dyr at man fint kan sette sammen en "pakke" selv. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Prøvde FlinkBisk da de hadde slik "gratis" prøve, og det er litt ymse oppi der... Første pakken hadde en veldig fin Kong-variant dotten likte veldig godt og enda ikke har klart å ødelegge (riktignok en liten hund dette), og Dr Clauder godbiter. Men det var også noe tørrfisk-greier han ikke likte, samt godbit som han bare stirret stygt på da jeg tok frem. Samme erfaringen med pakke nr to, ca 50/50 veldig flott og ubrukelig. Dette er heller ikke en hund som er spesielt kresen, vanligvis, så vi meldte av og har ikke helt følt behovet for å teste noe mer. Inkludert porto blir ikke prisen på disse pakkene billigere enn å kjøpe i butikk, og der har du litt mer kontroll. Klart det er morsomt med pakke og hunden blir også litt mer nysgjerrig, så hvis det er det man ser etter kan de være ok! Men altså verdi for pengene er det ikke, vil jeg påstå..! Iallefall ikke  FlinkBisk, mener også at de kom dårligst ut av en eller annen test på disse... Men selvfølgelig, dette er jo subjektivt og alle til sitt ;) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bestiller av og til en sånn pakke, tror det er flinkbisk sin. Synes det er helt greit, har stortsett fått skikkelige leker og greie godbiter. Synes det er greit å få litt forskjellig slik at vi finner ut hva hunden er gira på og ikke. Er ikke noe problem for oss å få gitt bort det som ikke blir brukt.

Men en sånn pakke i mnd blir aaalt for mye, selv om jeg har en 30kgs hund som vi trener mye med. Derfor bestiller jeg en pakke ca 1-3 ganger pr halvår og det fungerer greit :) Han får andre godbiter i tillegg, alt ettersom hva vi gjør egentlig.

Her vi bor er det bare en dyrebutikk og generelt dårlig utvalg til dyr på andre butikker som felleskjøpet og xxl i tillegg til at det er flere med nøyaktig samme utvalg i flere butikker. Da synes jeg det er ok med slike pakker for variasjonen sin del.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Prøvde Flinkbisk en stund. Synes pakkene var morsomme å gi til hunden og prisen var ok. Ikke alle i huset var like fornøyde med alle pipelekene :ahappy: Pakkene kom på døra som var praktisk. Avbestilte fordi det hopet seg opp med leker (og fordi vi er blitt veldig nøye med hvilke godbiter vi gir).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, GoldenBoy86 skrev:

Prøvde Flinkbisk en stund. Synes pakkene var morsomme å gi til hunden og prisen var ok. Ikke alle i huset var like fornøyde med alle pipelekene :ahappy: Pakkene kom på døra som var praktisk. Avbestilte fordi det hopet seg opp med leker (og fordi vi er blitt veldig nøye med hvilke godbiter vi gir).

Må humre litt når jeg ser du drar opp gamle tråder for å snikreklamere litt for godbitabbonnementet ditt:lol:

  • Thanks 1
  • Haha 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...