Gå til innhold
Hundesonen.no

Medisinert med dress


Recommended Posts

3 timer siden, Polfarer skrev:

Ta kontakt med en som er spesialist i dermatologi. Hvilke område bor du i? Sikkert noen som kan anbefale noen, eller så er NVH alltid ett greit sted å kontakte for tips til hvem som kan hjelpe.

Film når hun klør seg i flere omganger så du har noe å vise. 

Det er flere ting som kan gi kløe, og det kan også være psykiske grunner som nevnt i innleggene over her. Ellers kan det for eksempel være nevrologisk.

Vi bor I Ålesund og tok kontakt med "Hogna Hud" (på Østlandet et sted?) for hjelp til å finne en med litt mer spesialisering på hud i vårt område. Så etter anbefaling derfra så er da dette vedkommende vi går til ? Har Vært kontakt med Hogna igjen, ettersom jeg føler vi står fast med vedkommende, men hun er bortreist til slutten av mai, så vi kunne ikke få en evt skypekonsultasjon med henne Før den tid.

Har også tenkt på om det kan Være noe med nyrene? Eller som du sier nevrologisk? Kanskje jeg burde prøve en veterinær som IKKE har fokus på hud? ?

 

Hun har fått to omganger med stronghold behandling, dette skal vel ta det meste av lopper og lus osv? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Diidii skrev:

Vi bor I Ålesund og tok kontakt med "Hogna Hud" for hjelp til å finne en med litt mer spesialisering på hud i vårt område. Så dette er da vedkommende vi går til ? Har Vært kontakt med henne igjen, men hun er bortreist til slutten av mai, så vi kunne ikke få en evt skypekonsultasjon med henne Før den tid.

Har også tenkt på om det kan Være noe med nyrene? Eller som du sier nevrologisk? Kanskje jeg burde prøve en veterinær som IKKE har fokus på hud? ?

 

Hun har fått to omganger med stronghold behandling, dette skal vel ta det meste av lopper og lus osv? 

Jeg ville ha hatt turen til Trondheim når du ikke er lengre unna :) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, Diidii skrev:

Hvem anbefaler du der? Det er jo bare 6/7 timer å kjøre, så det er overkommelig. Det må bare skje ganske fort, for jeg er høygravid???

Jeg hadde dratt til Heimdal Dyreklinikk :) 

du får nok time innen ei uke der vil jeg anta :) 

edit: si gjerne hva problemet gjelder og at du trenger en erfaren dyrlege på allergi.. Kathrin er flink :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns allergi er usannsynlig jeg når dress = ingen kløe? Hunden burde jo klødd uansett tenker jeg.

Dra gjerne til Heimdal dyreklinikk, de skal være dyktige ?

 

Jeg hadde nok prøvd å hatt på dress "konstant" en stund jeg ? Altså en uke med dress... klør ikke hunden at all den uka så kan det være nyttig info. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...