Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg våknet i natt av at Tidi kastet opp. Tenkte ikke så mye mer over det, slikt skjer. Hun fikk frokosten sin i dag tidlig, og kastet opp den også rett etterpå. Hun sluker ofte maten sin, så fort at hun noen ganger kaster opp, så igjen, tenkte jeg ikke så mye over det. Vi gikk tur, hun virker fin ellers, kanskje en smule roligere enn ellers, men jeg tenkte bare at jeg endelig hadde en oppdragen hund. Hun fikk godbiter på turen, og disse kastet hun ikke opp igjen. Nå i kveld fikk hun maten sin igjen, og kastet den opp med en gang. Jeg gav henne noen få tørrforbiter etterpå som hun fikk bruke god tid på å tygge skikkelig å ikke sluke. Etterpå hostet hun litt, men kastet de ikke opp. Tannkjøttet hennes er noe bleikt, men hun virker fin ellers. Hun drikker og leker og er seg selv.

Jeg tenkte å se henne an til i morgen og gi henne noe mild mat i morgen tidlig. Men egentlig skal hun leveres til hundepass da jeg skal reise bort i 2 dager. Men det er ikke kjekt å levere fra seg en hund som spyr og som kanskje kan være syk. Noen som vet hva det kan være for noe? 

Skrevet

Hadde en lignende runde med Casper i januar. Han kaster plutselig mye opp en dag, sånn veldig mye og ofte et helt døgn. Valgte å se det ann, siden han var i grei allmenntilstand til å spy hele dagen, og gi han små porsjoner med mat flere ganger i løpet av de neste dagene. Passet å på å få i han veske. Min konklusjon ble alt det bare var en sånn 24 timers greie. 

Men er du veldig usikker så ville jeg tatt en telefon til dyrlege for å hørt hva du kan gjøre.

Skrevet

Kan hun ha fått i seg noe ute eller på tur som hun reagerer på? Når vår holdt på sånn så hadde hun spist kaffegrut...det er giftig så hun kastet opp/prøvde å kaste opp ofte. Ikke alltid det kom noe...En stund etter kastet hun opp litt sånn sporadisk ila noen dager. Da hadde hun spist noe plastikkgreier..

Skrevet
20 timer siden, Snoffe skrev:

Hadde en lignende runde med Casper i januar. Han kaster plutselig mye opp en dag, sånn veldig mye og ofte et helt døgn. Valgte å se det ann, siden han var i grei allmenntilstand til å spy hele dagen, og gi han små porsjoner med mat flere ganger i løpet av de neste dagene. Passet å på å få i han veske. Min konklusjon ble alt det bare var en sånn 24 timers greie. 

Men er du veldig usikker så ville jeg tatt en telefon til dyrlege for å hørt hva du kan gjøre.

Takk for svar. Håper det er det samme. Ingen spying i natt, men hun hadde akkurat ikke noe å spy opp heller. Prøver med litt ris til frokost og ser hva som skjer.

20 timer siden, Kaisen skrev:

Kan hun ha fått i seg noe ute eller på tur som hun reagerer på? Når vår holdt på sånn så hadde hun spist kaffegrut...det er giftig så hun kastet opp/prøvde å kaste opp ofte. Ikke alltid det kom noe...En stund etter kastet hun opp litt sånn sporadisk ila noen dager. Da hadde hun spist noe plastikkgreier..

Stor sannsynlighet for det ja. Tenkte nettopp på det. Hun kjeder seg alltid på tur når vi stopper opp, da pleier hun å grave og rive opp gress, busker og mose med tennene sine. Fort gjort at hun da spiser noe. 

Edit: Hun fikk to små porsjoner ris i dag tidlig, de har hun holdt nede. Fremdeles litt bleik i tannkjøttet. Jeg har bestemt meg for å ikke dra ihvertfall. Det er kjipt å levere potensielt syk hund til hundepass. Så jeg blir hjemme å følger med på henne.

Edit 2: Fått middag i dag bestående av ris og litt tørrfor. Det har hun holdt nede. Hun begynte plutselig å flasse noe voldsomt på tur i dag. Hun stressflasser av og til, men dette var så mye at jeg aldri har sett noe lignende. Hun var nesten grå i pelsen noen steder fordi hun flasset slik. Ellers er hun i tipp topp form nå. Satser på det var noe forbigående. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...