Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Hvilke spørsmål føler du du ikke har fått besvart, Ulvinne?

Hvorfor det ikke er lov og nevne andre forumer?

Og hvorfor kom dere på spionasje tur til xxxxx egentlig? Trodde du at du skulle få snike til deg litt bakgrunnsinfo?;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor det ikke er lov og nevne andre forumer?

Og hvorfor kom dere på spionasje tur til xxxxx egentlig? Trodde du at du skulle få snike til deg litt bakgrunnsinfo?;)

Visste ikke det var noe bakgrunnsinfo, i så fall hadde man vel stilt seg litt annerledes. Har dette en opprinnelse i noe altså?

Det er ikke tillatt å nevne andre forum av reklame-hensyn, enkelt og greit. Ser du andre det blir reklamert for noenting noe sted på Sonen overhodet? Enn så lenge er Sonen reklamefritt og det tror jeg mange er glade for ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Visste ikke det var noe bakgrunnsinfo, i så fall hadde man vel stilt seg litt annerledes. Har dette en opprinnelse i noe altså?

Det er ikke tillatt å nevne andre forum av reklame-hensyn, enkelt og greit. Ser du andre det blir reklamert for noenting noe sted på Sonen overhodet? Enn så lenge er Sonen reklamefritt og det tror jeg mange er glade for ;)

Javisst! Hvis jeg hadde laget et stort blinkende banner som det stodxxxxxx.compå.. Så hadde jeg skjønt det. Men ikke hvis det bare blir nevnt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Javisst! Hvis jeg hadde laget et stort blinkende banner som det stodxxxxxx.compå.. Så hadde jeg skjønt det. Men ikke hvis det bare blir nevnt..

Er det noen grunn til at dere føler dere må bruke andre fora for å markedsføre dere og få medlemmer enn måter feks Hundesonen benytter seg av?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor i all verden skal du skrive navnet da? Du har skjønnt vårt svar nå tror jeg? Virker som du har utrolig vanskelig og forstå dette.

INGEN REKLAME PÅ HUNDESONEN. Ble det lettere nå?

Vi har aldri reklamert på Canis. Om noen har gjort det på våre vegne vet jeg ikke.

Nå stenger jeg dette emnet siden du har fått svar på spørsmålet ditt mange ganger.

Nå fortsetter du kun for og provosere.

Hundesonen er privateid og har dermed sine regler. Om du motsetter seg dette står du fritt til å forlate nettstedet. Ytterligere startete tråder ang emnet vil bli stengt og medføre advarsel

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...