Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til god allværsjakke?


Acrylic
 Share

Recommended Posts

Hvor mye penger legger du i det? 

Jeg sendte nettopp inn min fem år gamle Norrønajakke, den var helt utslitt (brukt omtrent hver dag på tur med hundene) og fikk igjen ny. De har fem års garanti :) Jeg synes den strengt tatt burde holdt lenger, men jakka jeg får nå er den tredje jakka jeg totalt får for de 2-3000 kronene jeg la i det for noen år siden. Kjøpte på Outleten i Vestby, der er det alltid 30-70 %. Var uheldig med jakka, og den var ikke vanntett, så fikk tilsendt ny like etterpå. Den holdt da i fem år, og jeg får ny igjen nå. I ny pris ligger de på 3500 kroner og oppover. De koster, men jeg har bare opplevd god service, og når man tenker på hvor mange år jeg har de jakkene til sammen har de vært "billige" :)

 

Ellers har de sikkert noen gode varianter på Stormberg, men du må nok opp i 1500 kr og oppover. Jeg har en derfra som kostet 1000 kr, den er ikke vanntett for alt i verden, selv om den skal tåle en del, men den er bare en "ekstrajakke" :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva legger du i allværsjakke, er vel egentlig spørsmålet mitt. Her går det i softshell vår, sommer og høst, med varierende lag under (t-skjorte om sommeren, opp til tynn og tykk ullgenser på kaldere deler av årstidene).

Nå vinterstid har jeg Høøks' CRW refleksjakke som min absolutte favoritt. Den tåler en god del regn, og er god og varm, uten at jeg blir klam og svett, selv når jeg beveger meg en del. Romslige lommer, og jeg trenger aldri å tenke på å ta på meg refleks. Den holder fint med ullgenser under til ca -10, da kommer parkasen og termodressen fram.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...