Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

en hund, men det blir litt frem i tid. Jeg har en katt og bor i leilighet akkurat nå.

Men, ønsker tips fra dere, hør nå; Er litt over 50, og har barnebarn på 2 og 4 år. Men jeg vil gjerne ha noen rasetips ang. meg og min alder. Ønsker en liten rase som ikke bjeffer så mye. Liker godt å gå turer og har hatt hnd i alle år, unntatt de siste 6 årene. Har før hatt en labrador, buhund, en blandingshund av flat coated retriever og dalmatiner og 2 corgier. Er litt usikker på corgie fordi den siste jeg hadde ikke sansen for barn. Men den første var veldig rolig og fin ang.barna. Har lurt litt på en spisshund igjen, men er ikke helt sikker for de vokter jo. Noen som har tips her? Bare spør om det er noe dere lurer på.

Skrevet

Veldig mange små hunder har en del lyd, og spisshunder kanskje mer enn andre.

Er det viktig at hunden kan gå løs? Hva med basenji eller shiba?

De fleste hunder kan nok gå fint sammen med barn om de er vant til det fra de er små, så om du er interessert i corgi så ville jeg ikke latt det stoppe meg. Men de har jo en del lyd også da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...