Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lei av at sofaen stinker hund så da må vi ommøblere litt og redusere sofatiden til dyret. Noe som fører til ny senge jakt. Senga MÅ være tissesikker, eller mulig å skaffe et tissesikkert trekk til. Dette kan jeg eventuelt sy selv, regner med en voksduk vil fungere til det. Ikke fordi bikkja tisser i den, men fordi jeg har en katt som har pissa ut x antall hundesenger og dyner. Før fordi hun mente kattekassene ikke var rene nok eller nå vist hun ved et uhell har blitt innestengt. Det skjer jo altså nå svært sjelden, men jeg orker ikke å bruke masse penger på ei god seng og så blir den plutselig ødelagt. Mistenker også at han lekker litt på sine eldre dager når han reiser seg innimellom.

Aller helst må senga ha litt kanter, for det liker prinsessa godt. :lol: Han hadde nok valgt noe sånt om han skulle plukke ut en selv:
v02_0354BB5336A52AE0C0298652D2250E92.jpg 
Myk og som han kan "forsvinne" litt nedi. Dessverre lite tisse sikkert. 

Den må også tåle litt graving om den ikke ser ut som overnevnte seng, for det er viktig å lage seg "reir" å ligge i. 
Pr idag er det nærmeste jeg har kommet en løsning, rett og slett en bia bed eller bia bed etterligning, også sy et trekk i voksduk til den. Og så ha oppi ei dyne med trekk som tåler jevnlige vaskemaskinvasker. 
Men vist det finnes noe der ute som krever mindre innsats av meg så blir jeg veldig glad for tips! :D (Ikke så god på å sy, men har symaskin da. :P

Skrevet

Min første tanke var biabed(eller biltema kopi) med dyne i, kanskje ikke det fineste, men burde være midt i blinken for en sånn hund, og både trekk og dyne kan jo hives i vaskemaskin ved behov. 

For en sånn hund som liker at det er mykt og godt å vil ha noe å forsvinne ned i så blir det vell uansett noen deler som må vaskes, jeg regner ikke med det blir like godt mottatt uansett hva det er om puta eller det som skal være mykt å ligge på er pakket inn i voksduk eller lignende materialer? :P Og er det det så vil det jo ikke ha den effekten at han kan synke ned i det eller grave reir i, så da kan man vell like gjerne bare ha en biabed e.l. evt med et sånn canelana ulltrekk e.l. på. 

 

Skrevet
17 minutter siden, Malamuten skrev:

Min første tanke var biabed(eller biltema kopi) med dyne i, kanskje ikke det fineste, men burde være midt i blinken for en sånn hund, og både trekk og dyne kan jo hives i vaskemaskin ved behov. 

For en sånn hund som liker at det er mykt og godt å vil ha noe å forsvinne ned i så blir det vell uansett noen deler som må vaskes, jeg regner ikke med det blir like godt mottatt uansett hva det er om puta eller det som skal være mykt å ligge på er pakket inn i voksduk eller lignende materialer? :P Og er det det så vil det jo ikke ha den effekten at han kan synke ned i det eller grave reir i, så da kan man vell like gjerne bare ha en biabed e.l. evt med et sånn canelana ulltrekk e.l. på. 

 

Hehe, ja det er det samme jeg har konkludert med egentlig. :P 

8 minutter siden, Sprettballen skrev:

Molly mutt har vanntett trekk til sine senger. Men det er ikke senger med kant da.

Takk for tips! Skal kikke på dem. :) 

Skrevet

Vanlige, myke hundesenger i stoff er det jo bare å slenge i maskin. Ellers får man jo tak i tisselaken man kan ha i senger og i sofa, i en babydyne med trekk, eller bare under et håndkle i senga f.eks, eller så kan du selvsagt sy et eget trekk til disse ?

Skrevet
28 minutter siden, Yellow skrev:

Vanlige, myke hundesenger i stoff er det jo bare å slenge i maskin. Ellers får man jo tak i tisselaken man kan ha i senger og i sofa, i en babydyne med trekk, eller bare under et håndkle i senga f.eks, eller så kan du selvsagt sy et eget trekk til disse ?

Ja har vasket i hel slike myke senger et par ganger. Nå er ikke pus innekatt lenger da, så kan jo hende det går ann å prøve en gang til. Problemet tidligere er jo at når hun først har tissa i senga så anser hun det fortere som egnet tisseplass igjen. På tross av mengder med eddik både i vaskemaskinen og på selve senga før og etter vask. :hmm: Det er ikke uten grunn jeg egentlig har gitt opp hundeseng. :P Sofaen pisser hun i hvertfall ikke i, uansett hvor mye hund den lukter. 
Har ei sånn plastmatte med fyll inni fra FK da, men den bor i bilburet. Og den har ikke kanter eller noe heller så bikkja er ikke videre imponert mtp innebruk. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...