Gå til innhold
Hundesonen.no

leter etter hunden i mitt liv, trenger hjelp :))


HeddaK
 Share

Recommended Posts

Hei , jeg trenger sårt hjelp til å finne den perfekte hunden! Vi er en familie på 3 stk. I huset bor min far, min eldre bror, og meg på 16 år. Vi er oppvokst med hund i hus og har alltid trivdes med selvskapet. Vi hadde en balndingshund som var bla kongepuddel,  fuglehund, irsk setter, engelsk setter, riesenshnauser (?)  og noen raser til. Han måtte vi dessverre avlive i 2014 da han begynte å bli gammel og hadde flere plager i ben. Siden den tid har vi gått å   vurdert å skaffe oss ett nytt familie medelem men det har ikke vært aktuelt før nå, da pappa ikke ønsket å ha alt arbeidet med en hund alene. Siden jeg nå er 16 år og trenger en hund i livet mitt som jeg kan ha masse glede med så har jeg tittet litt rundt og lest meg opp på noen raser jeg tror kunne passet mitt liv og hverdag. Men vil gjerne få noen tips av noen "mere erfarne" hundefolk, som kan gi meg noen raser som de mener kunne passet. Størrelsen jeg har tenkt meg ut er middels og gjerne en pels som ikke røyter massemasse. 

 Vi bor i en enebolig med en stor hage som er inngjerdet så hunden kan løpe fritt rundt og leke med oss i familien dagen lang om han ønsker det. Her vi bor er det flere turområder hvor man kan gå med hund, masse skogsområder og turstier som er kjempefine å gå. Det er også flere hundeparker i nærområdet der vi kan sosialisere både eier og hund med nye hunder og mennesker. Sånn som jeg ser det for meg vil både jeg og hund lære sammen og vokse sammen. Lydighet er noe jeg elsker å drive med så dette vil da bli "hjenetrimmen" til det nye familie medelemet. Aktivitetsnivået til hunden burde være midt på treet da jeg selv ikke er i toppform. Vil gjerne ha en hund som blir med på flere turer om dagen, men en hund som også er glad i kos og ligge på sofaen.

 

TUSEN TAKK FOR SVAR!!Smil

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...