Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I september får vi en valp på 3,5 mnd. Hun er blanding av Border Collie, New Zealand Hunterway, Schæfer og flatcoat.
Ønsker å kjøpe inn slik at det er klart når hun kommer.

Hvilket for er anbefalt og hvorfor? 

Skrevet

I utgangspunktet vil vel 50 brukere anbefale i hvert fall 20 forskjellige fôrtyper. Men for valpens del vil jeg anbefale at du i hvert fall begynner med det valpen er vant til å spise hos oppdretter, også heller går over til noe annet senere om du ønsker det.

Så snakk med oppdretter om hva slags fast føde valpene vil få, og ha det som utgangspunkt.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Anbefaler Vom og hundemat, evt annen type helanimalskt råfôr. Rett og slett fordi jeg mener det er dette som er naturlig å gi en hund, og jeg mener at helfabrikert mat ikke er optimal kost. www.vomoghundemat.no 

Skrevet

Som SFX skriver, fortsett å bruk det valpen får hos oppretter om det er et ok fôr. Da slipper du gjerne småspist valp også, selv om de ofte må lures litt de første dagene med en skje leverpostei rørt inn i maten.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg har jo hunder i hus og dermed for fra før, men har jo ikke valpefor, så jeg bruker som regel å fortsette på det samme foret som valpen er vandt med så lenge den får valpefor. På hun siste som var 4 mnd når hun kom hit så kjøpte jeg bare en sekk 15kg og gikk over på voksenfor når den var tom. Hun var vell da rundt 6 mnd kanskje. På 8 ukers valper hadde jeg nok kjøpt et par tre sekker før overgang til voksenfor. Siden jeg forer delvis med vom og hundemat får de det iblandet valpeforet til hvert måltid fra dag 1 i tillegg og for vår del så er det Royal canin 4800 som blir brukt som tørrfor til de voksne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...