Gå til innhold
Hundesonen.no

Bur bygd på mål


Guest Snusmumrikk
 Share

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk

Jeg er på jakt etter alternativer til burløsning til en VW Transporter. Nå har jeg ett Kela dobbeltbur jeg er veldig fornøyd med, men siste hunden sitter i ett flybur, og det er veldig dårlig utnyttelse av plassen. Derfor vurderer jeg å få bygget fire bur, to i høyden, til å ha nærmest skilleveggen (ene buret blir til oppbevaring av utstyr, jeg har tre hunder). En mulighet er å bygge selv av finerplater, men jeg er litt bekymra for ventilasjon og at det skal bli for tett om sommeren (selv med luftegitter/hull). En annen mulighet er å få spesialbygd fra Kela. Jeg har allerede sendt en mail og spurt hvor mye to store dobbeltbur oppå hverandre vil koste. Men er det noen andre som bygger bur på mål? 

Edit: Trønderburet er også en mulighet

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan jeg semi-kuppe tråden din med et spørsmål til deg, @Snusmumrikk? Du har jo rimelig store hunder. Hvilke mål har du på burene deres og er du fornøyd med de? Jeg tenker på å bestille kela-bur til bilen vår, men har ikke peiling på hva målene til han på 30kg burde være. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk
20 minutter siden, MaritaS skrev:

Kan jeg semi-kuppe tråden din med et spørsmål til deg, @Snusmumrikk? Du har jo rimelig store hunder. Hvilke mål har du på burene deres og er du fornøyd med de? Jeg tenker på å bestille kela-bur til bilen vår, men har ikke peiling på hva målene til han på 30kg burde være. 

Jeg har ett dobbeltbur som er B 119 cm (dvs ca 60 cm på hvert bur), L 90 cm og H 75 cm. Mine er nok på størrelse med en akita ja, bare litt lettere kroppsbyging :) Dessverre blir burene litt lavere når jeg skal bygge to doble oppå hverandre, men det står jo ikke så mye i burene. Det er rett og slett ikke mer plass i takhøyden, så det må bli sånn. Men ellers tenker jeg samme størrelse omtrent. Muligens litt bredere, men da må det løftes over hjulbuene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...