Gå til innhold
Hundesonen.no

Livmorbetennelse??


Feline
 Share

Recommended Posts

- Hatt løpetid i to uker.

- Drukket mer enn vanlig hele løpetiden.

- Vært slappere enn vanlig hele løpetiden. 

- Virker ikke som om hun har smerter.

Alt ovenfor er jo vanlige symptomer på løpetid. Det er hennes 4. Løpetid. Kun dette med å drikke mer vann er et nytt symptom under løpetid.

- Har vaska seg nedentil ekstra mye idag og igår.

- Bruker truse med innlegg innendørs. Har vært utvannet blod/blod i to uker. I kveld når jeg tok det av (hatt det på fra ettermiddagstur til kveldstur) var det gjennomvått av klar/gul/litt grå vanntynn væske. Det var så vått at innlegget var "tungt" og det stinka... Det var jo ikke akkurat utflod eller puss heller, ikke noe slim, bare væske... Ikke sett dette ved tidligere løpetider.

Kan dette være livmorbetennelse eller er det bare løpetidssymptomer?

Spør her siden det er midt på natta og jeg vil helst ikke ringe og vekke veterinæren ?  Hunden sover jo og ser veldig fornøyd ut. Er jeg som bekymrer meg...

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, Sofie & Aska skrev:

Jeg synes det kan høres ut som livmorbetennelse ja. Det er ihvertfal definitivt ikke normalt. Ta tempen av hunden. Ikke vær redd får å ringe vet, de får betalt for å ha vakt og er der for at man skal nå de ;-)

Tempen var 37,5 nå i dag tidlig, så ingen feber. Kan det være livmorbetennelse om hun ikke her feber?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min hadde samme symptomer (utenom vanndrikking) som din, vi mistenkte livmorbetennelse eller skjedekatarr. Viste seg at hun hadde cyster på eggstokkene (gir forlenget blødning/utflod som ofte kan stinke), og hun ble kastrert pga det. Egen tråd lengre nede her inne om du vil lese mer.

Håper det ikke er noe farlig for dere. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ble mer klissete, nesten grønn utflod i går, men fortsatt ingen feber. I går kveld tisset hun til og med inne, så noe plaget henne tydeligvis. Dyrlegen fant ingen oppfyllning i livmoren, altså var det ikke livmorbetennelse, men det var betennelse i livmorslimhinnen. Så nå er det antibiotika i 10 dager før ny ultralydkontoll.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...