Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere.

Seeko er snart 5 mnd. Å siden vi fikk han har han vært rundt bordet å tigget etter mat når vi spiser. Han har ALDRI fått noe. Når jeg lager mat ligger han rett vedsiden av. Kunne tenkt meg en slutt på dette da. Da det er mest irriterende ved stueborde når han kommer med halen sin når vi har gjester. Hehe. Som sagt har han ALDRI fått noe og har får heller ikke rester etterpå.  det vi har gjort hele tiden er å ignorere han. Så har vi gitt ham et sånn gummivein med skinke inni to hull så han kan ligge å jobbe med. Men så fort han er ferdig eller lei kommer han til bordet for å tigge mer.

Hovedsaken til vi vil bli kvitt dette er jo at når vi er på tur å spiser er det vanskelig å få til da han prøver å ta maten fra barna da de sitter å spiser på bakkenivå.

Så... noen tips? Er forøvrig en malamute og de er jo matvrak men har sett det skalvære mulig å få til :)

Skrevet

Jeg hadde prøvd å lære inn en "legg deg på plassen din"-kommando, jeg. Det kommer nok til å være fryktelig slitsomt i starten, men det funker! Det er mye lettere å lære inn en ny adferd enn å avlære en gammel en. 

Siden det største problemet er når dere er ute på tur, kan det være lurt å ha et eget teppe eller lignende som er plassen til hunden, og så ta med dette teppet når dere er ute på tur. 

Hvis dette kan være en idé for dere, er det sikkert flere som kan hjelpe til med innlæringsmetoder. :) 

Skrevet

Ja har prøvd i stor grad å få han til å gå vekk. Han har ikke noe markert plass inne da han liker best å ligge rett på parketten da det er kaldere og om det står et vindu åpent vil han ligge under der. Hehe. Men vi får bare fortsette litt da å vi jobber med å bli. Han er blitt ganske flink egentlig. :)

Skrevet

Lær han å legge seg, om det så er rett ved bordet?

Jeg kaller ikke det der tigging, det er masing, evt stjeling, og dårlig oppdragelse. Mine får tigge så mye de vil, så lenge de ikke maser. Det er jo det vi bruker for å trene! Men maser de, så får de legge seg, enten på plassen sin eller ved siden av bordet.

Som med så mye annet er dette noe som må læres inn, så kan bety litt løping fra bordet noen dager.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...