Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nosework er blitt ganske poppis nå og jeg har veldig lyst til å lære mer om det og gå kurs :-) I og med at jeg bor i Molde så må jeg basere meg på helgekurs (med mindre kurset er i mitt område!). Noen som har tips til helgekurs på nyåret? Alt fra Trøndelag og sørover er interessant (ikke så mye lengre sør enn oslo). 

Hvilke instruktører anbefaler dere?

 

Gjerne link :-)

(Ser canis har kurs 16-17 januar, det frister men jeg har arbeidshelg. Satser på å finne noe annet.)

Skrevet
1 time siden, simira skrev:

Sjekk Lahaugmoen hundesenter, vet de ihvertfall skal ha et kurs på nyåret. Men det er kanskje under Canis?

Sendte dem mail nå :-)

Guest Christine
Skrevet

Hørt mye bra om hundesamvirket sitt kurs :) Holder til rett utenfor Trondheim. Ser ut som om de har hatt kurs over flere kvelder, men på etterspørsel fikser de sikkert helgekurs.

Skrevet

Hundesamvirkets kurs er ålreit, men kurskveldene er rimelig korte (1,5 timer) og det meste foregår innendørs. Instruktøren er flink og kan mye om søksarbeid, og det settes opp luktgjenkjenningsprøve i disse dager. 

  • 1 month later...
Skrevet

Du kan også prøve onlinekurs. Jeg tar et nå, jeg har på en måte en slags observatørplass hvor jeg får alt av leksjoner og videoer samt at jeg får tilgang til forum hvor jeg kan se videoer, spørsmål og tilbakemeldinger fra de som har betalt for "full plass". Veldig, veldig greit synes jeg, iallefall hvis du synes det er helt greit å jobbe på egenhånd og ikke trenger en del hjelp fra instruktør. Det koster bare 65 dollar og jeg trooor det går over 6 uker, neste starter 1. februar. Man får også tilgang til facebookgruppe som er for alle som tar kurset hvor en kan poste videoer og stille spørsmål, men da til de andre deltagerne samt tidligere deltagere, ikke til instruktør.

Skrevet
Du kan også prøve onlinekurs. Jeg tar et nå, jeg har på en måte en slags observatørplass hvor jeg får alt av leksjoner og videoer samt at jeg får tilgang til forum hvor jeg kan se videoer, spørsmål og tilbakemeldinger fra de som har betalt for "full plass". Veldig, veldig greit synes jeg, iallefall hvis du synes det er helt greit å jobbe på egenhånd og ikke trenger en del hjelp fra instruktør. Det koster bare 65 dollar og jeg trooor det går over 6 uker, neste starter 1. februar. Man får også tilgang til facebookgruppe som er for alle som tar kurset hvor en kan poste videoer og stille spørsmål, men da til de andre deltagerne samt tidligere deltagere, ikke til instruktør.

Hvor er dette? Link? :)

Vet nosework er mye større i USA.

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...