Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

(bare flytt tråden om jeg har skrevet i feil forum). 

Men er det noen her som har eller kjenner til Suzuki Liana? Jeg trenger en bil med 4x4 og plass til hunden i bagasjerommet. Har en langhåret collie. Ser ikke for meg at jeg får et Variocage Bur inn i bagasjerommet men kanskje det blir plass til hunden hvis jeg kjøper variogate (kræsjtestet sikkerhetsgrind) for å ha i bilen. 

Bor langt unna bilselger så får ikke dratt å sedd på den før evt kjøp. 

Det er en 2003 modell 1,6 motor den jeg vurderer.

Link til biltest: http://broom.eonbit.com/underholdning/broom/suzuki/liana/2001-2009/293

Skrevet

Jeg har en 2001 Liana som besteforeldrene mine kjøpte ny, og deretter hadde pappa den før jeg fikk den. Da var den bare kjørt 100 000km så den er ganske velholdt.

Du får fint plass til en collie der uten bur, vi har det minste buret fra Retreq og det får akkurat plass. Det er ikke så stort bagasjerom. Jeg kan kanskje ta et bilde i morgen hvis jeg husker det.

Bilen er ganske dau å kjøre, og veldig lett i vekt (du merker sidevind ganske godt i høy hastighet). Eksempelvis hvis det er slakk oppoverbakke ut på E18 så er jeg sjanseløs på å nå fartsgrensa før akselerasjonsfeltet er slutt :P . Ellers er det jo sjelden jeg trenger å råkjøre når jeg har hund baki da. Det ER en gamlisbil, hehe..

Jeg syns den er grei å kjøre et stykke med, men jeg er ikke sånn som har tenkt spesielt over "vonde" bilseter i mitt liv (mens samboeren min ikke syns den er god å kjøre langt i). Baksetet er veldig rett i ryggen og ikke så behagelig å sitte i lenge (sitat mamma "du må svelge et spett før du skal sitte der"). Det er jo en ganske plastikkfirehjulstrekker sammenlignet med f. eks Subaru, men den duger for meg :) . 
Den bruker ekstremt lite bensin! Mange pluss for det!

Jeg har hatt Caddy som hundebil tidligere og syns at Lianaen er mye mer anvendelig, fint med fem seter.

Skrevet

Tusen takk for utfyllende info!!

dette blir evt bil nr 2 så vi har en større bil til bruk på lengre turer og sånn. 

 

Hvis du kunne tatt et bilde av bagasjerommet med hunden din inni så hadde det vær supert! Litt lettere å se hvor stort det er når man har en hund (eller gjenstand) inni.

blir mer fancy og dyrere bil senere en gang men inntil videre tror jeg ikke Suzuki er så dumt. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...