Gå til innhold
Hundesonen.no

Valper, øyenfarge


Recommended Posts

Guest lissjaaa
Skrevet (endret)

(LIGGER NYE BILDER FRA IDAG LENGRE NED I INNLEGGET DA JEG IKKE FIKK LAGT DE INN PÅ MITT FØRSTE INNLEGG)


Hei.

Jeg har 4 valper, 1 mnd gammel imorgen. Jeg er litt nysgjerrig når det kommer til øyenfargene, da ene valpen, tispa, har veldig veldig blå øyner, mens resten av gjengen har en god del mørkere blå-farge. Faren til valpene har 1 blått øye og ett brunt. Mamman har gul/lys brun farge på øynene. Tror dere at denne lille jenta kommer til å ha blåøyner i voksen alder? Evt ett blått og ett en annen farge? Jeg er virkelig nysgjerrig på hvordan de kommer til å bli :) La med noen bilder fra da de var 3 uker. Ett sammen med alle, og ett av bare tispa og ett av broren, så dere kan se forskjellen :) Er de ikke skjønne? ::D Jeg er ihvertfall forelsket! 

20150925_141910.jpg?dl=0

20150925_141910.jpg?dl=020150925_142759.jpg?dl=0

Endret av lissjaaa
Skrevet

Jeg får ikke sett bildene, men jeg vil tro at om hun får blå øyne så vil du se det i løpet av noen uker. I kullet til min valp så alle valpene ganske like ut i øynene fram til ca 4 ukers alder(tror jeg da) og da de ble etpar uker eldre, så man tydelig at den ene valpen hadde ett blått øye.

Guest lissjaaa
Skrevet

Får du sett bildene nå da? Om du trykker på linken ?
Ble litt rotete det der da jeg la inn innlegget fra mobilen.. Av en eller annen grunn får jeg ikke lagt inn bildene direkte i innlegget, men skal ligge link der nå som du kan trykke på.
Er ikke de beste bildene, men man kan se hun ha mye lysere blå farge enn de andre.

Guest lissjaaa
Skrevet

Her har dere helt nye bilder, tatt nå :) Her kan dere se at hun har en god del lysere farge enn brødrene. Alle guttene har mørk blå farge mens hun har helt lyst blå.

vLJAm3aZ3RsP8bWoQ5ddSwnZeGe8LU-lMKZevhrwNcI.jpg

uBzCa7YbCevhvT3YB5WhEQoPyG5SWhy4pSfCOqE0Ouk.jpg

nG3NQ4Lft0BQOs1FkjjEXjleJgR8WnihjYcCDjF-io8.jpg

Skrevet

De blir nesten helt sikkert blå. Du ser at pupillene blir røde når du tar bilder med blitz også. Hadde en gang en sheltievalp med ett av hvert, det var sånn jeg oppdaget det på ham.

Guest lissjaaa
Skrevet

Kan absolutt ingenting om øyefargegenetikk på hund, men jeg ville gjettet at hun fikk blå øyne, dersom det er en reell mulighet fo

 

Som du sier Caroline, så har jeg lagt merke til at hun alltid får røde øyner når jeg tar bilde med blitz, de andre får ikke det. Hun har veldig blå øyner iforskjell til brødrene sine.
Hun er så vakker. Har lyst å beholde henne selv, men jeg har egentlig lyst på en hannhund.. Er så vanskelig å skulle velge seg ut en, de alle er så utrolige fine. Men hun her skiller seg litt ut både i fargen og øynene.
Så vakkert med mørk farge, og lyse blå øyner :)
 

Skrevet

Hun ser veldig blåøyd ut :)

Jeg har hatt både mørkebrune, lysebrune, nesten gule, marmorerte og blå øyne på egne valper. Den tispa de ser definitivt ut til å ha blå øyne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...