Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk skogkatt søker nytt hjem - familien har flyttet fra henne


Recommended Posts

Skrevet

Jeg hjelper med å finne nytt hjem til denne katten. Hun er ikkefra mitt oppdrett, men begge foreldrene er.

Hun var plassert bort i forhjem, men de som ar ansvarlige for henne flyttet tidligere i sommer, og lot henne være igjen. Oppdretter selv har ikke mulighet til å ta henne hjem. Siden da har katten holdt til hos en nabo, som har matet og tatt seg av henne, derimot kan hun ikke bli værende på grunn av sterkt astma og allergi.

Naboen beskriver henne som utrolig sosial og glad, liker å sitte på fanget for å få kos, og en veldig god musefanger. Liker å være inne på natta, men er mye ute dagtid.

Hun blitt litt plaget av familiens hund der hun bodde, så naboen ønsker et hjem med en rolig og kattevant hund, som ikke trenger være på og klå på henne hele tiden.

Naboen har kastrert henne.

Katten er ca 3 år gammel, registrert i NRR, helsvart, og ser ut til å ha den gode pelskvaliteten hun burde ha med den stammen!

For øyeblikket befinner hun seg på Brøttum, nord for Brummunddal/Mjøsbrua i Hedmark.

Gis bort mot garantien om en livslangt og godt hjem! Håper noen vil tilby henne det, for hun kan som sagt ikke være der hun er alt for lenge til..

post-13075-0-33160000-1442231983.jpg

post-13075-0-27110300-1442231992.jpg

post-13075-0-22986500-1442232000.jpg

Skrevet

Jeg kan høre med mamma.. Hun er på let etter gårdskatt.. Vi har flere hunder, men det pleier som regel ikke å være noen problem.. I alle fall ikke inne :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Skrevet

Det hadde vært kjempefint. Bare hun også får være inne med familien, og ikke bare være fjøskatt :)

Det er nok ingen problem å få en sofa å ligge i :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg vet ikke? Det et enten eller; hun kan være kjempeglad for å komme inn og være varm og komfortabel, eller så er hun så innbarket utekatt nå at hun må ha muligheten. Jeg kan høre om du er veldig interessert :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...