Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk skogkatt søker nytt hjem - familien har flyttet fra henne


Recommended Posts

Skrevet

Jeg hjelper med å finne nytt hjem til denne katten. Hun er ikkefra mitt oppdrett, men begge foreldrene er.

Hun var plassert bort i forhjem, men de som ar ansvarlige for henne flyttet tidligere i sommer, og lot henne være igjen. Oppdretter selv har ikke mulighet til å ta henne hjem. Siden da har katten holdt til hos en nabo, som har matet og tatt seg av henne, derimot kan hun ikke bli værende på grunn av sterkt astma og allergi.

Naboen beskriver henne som utrolig sosial og glad, liker å sitte på fanget for å få kos, og en veldig god musefanger. Liker å være inne på natta, men er mye ute dagtid.

Hun blitt litt plaget av familiens hund der hun bodde, så naboen ønsker et hjem med en rolig og kattevant hund, som ikke trenger være på og klå på henne hele tiden.

Naboen har kastrert henne.

Katten er ca 3 år gammel, registrert i NRR, helsvart, og ser ut til å ha den gode pelskvaliteten hun burde ha med den stammen!

For øyeblikket befinner hun seg på Brøttum, nord for Brummunddal/Mjøsbrua i Hedmark.

Gis bort mot garantien om en livslangt og godt hjem! Håper noen vil tilby henne det, for hun kan som sagt ikke være der hun er alt for lenge til..

post-13075-0-33160000-1442231983.jpg

post-13075-0-27110300-1442231992.jpg

post-13075-0-22986500-1442232000.jpg

Skrevet

Jeg kan høre med mamma.. Hun er på let etter gårdskatt.. Vi har flere hunder, men det pleier som regel ikke å være noen problem.. I alle fall ikke inne :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Skrevet

Det hadde vært kjempefint. Bare hun også får være inne med familien, og ikke bare være fjøskatt :)

Det er nok ingen problem å få en sofa å ligge i :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg vet ikke? Det et enten eller; hun kan være kjempeglad for å komme inn og være varm og komfortabel, eller så er hun så innbarket utekatt nå at hun må ha muligheten. Jeg kan høre om du er veldig interessert :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...