Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min Papillon på 2 år hadde plutselig blod og verk i pelsen, og jeg oppdaget dette såret rett ved siden av endetarmsåpningen. Jeg får nesten ikke lov til å røre såret, men jeg har fått vasket det litt og klippet litt av pelsen rundt det. Dette såret kan være en følge av flottbitt, da jeg mener at det oppstod et lite sår i det området, etter at jeg hadde fjernet en liten flott der. Er det noen som har sett et slikt sår før? Vet dere hvordan det skal behandles?

På forhånd takk!! :)

post-8839-0-46355600-1441117511_thumb.jp

Skrevet

Tja er det for mye verk så er det vel greit å komme seg til vetrinæren for medisinering.

Men i mens ville jeg fått vekk pelsen, vasket med noe sår rens og sørget for at hunden ikke får slikket på såret og holdt det tørt. Når du kommer til vet sier du hva du har gjort så den kan bedømme mer rett om det trengs medisiner

Skrevet

Dra til veterinær. Dette kan være alt fra et lite infisert sår til analfistel som foreksempel kan komme av sprukket analkjertel. Dette er veterinærmat. Lykke til og god bedring til den lille!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...