Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenker det er på tide å droppe urinary-fôret fra royal canin, og gå over til noe renere med mer kjøtt. Men sliter litt med å finne noe som ikke har lever og nyrer i seg, dette er noe rasen bør unngå.

Har sett på fôrene animail fører, og har funnet taste of the wild og healthy paws alternativer. Finnes sikkert flere. Førstenevnte har en veldig lang innholdsliste, men lever står ikke oppført. Kan jeg da regne med at det er tilfellet? Healthy paws har jeg ikke hørt om før, erfaringer? https://animail.no/healthy-paws-adult-game-millet-15-kg.html

proteinprosenten må være under 25%.

Aller helst skulle jeg ha gitt ham vom og hundemat, men kan visst være ganske høy prosent tilsatt lever. Har spurt hva de bruker av kyllingen 100% kylling varianten, og venter på svar.

Tar gjerne imot tips. (Dr. Clauder fungerte han ikke på, bæsjet jo ut alt. Kan forsøke en annen variant, men kjenner jeg er skeptisk. )

Guest Yellow
Skrevet

Er ikke til så mye hjelp ang tørrfôr, men dersom Taste kylling inneholder lever/nyrer, så kan du jo hvertfall supplere med Taste storfevom? :)

Om du "gidder", så har man også en fin base med det om man ønsker å råfôre helt og. Mush B.a.r.f har også en del varianter du kan sjekke ut til å evt. gi litt av, sjekket kjapt på hjemmesiden og på flere av Basic-typene så står det ikke lever/nyrer under innhold, men du kan jo evt også høre ang det.

Skrevet
Er ikke til så mye hjelp ang tørrfôr, men dersom Taste kylling inneholder lever/nyrer, så kan du jo hvertfall supplere med Taste storfevom? :) Om du "gidder", så har man også en fin base med det om man ønsker å råfôre helt og. Mush B.a.r.f har også en del varianter du kan sjekke ut til å evt. gi litt av, sjekket kjapt på hjemmesiden og på flere av Basic-typene så står det ikke lever/nyrer under innhold, men du kan jo evt også høre ang det.
Ja det kan jeg jo :) mush har jeg hørt om, men har aldri sett det noe sted. Så er kanskje ikke så tilgjengelig? Skal sjekkes ut, takk for tips! Flere innspill? Snart tom sekk, og bestemmer jeg meg ikke snart blir det vel det samme gamle :P
Skrevet

Vil bare informere deg om at du får Taste of the wild billigere HER Hvis du bestemmer deg for å kjøpe den maten.

(jeg tror inboxen din er full, jeg fikk ikke sendt deg personlig melding)

Skrevet

Vil bare informere deg om at du får Taste of the wild billigere HER Hvis du bestemmer deg for å kjøpe den maten.

(jeg tror inboxen din er full, jeg fikk ikke sendt deg personlig melding)

Takk for link, der var det rimeligere ja :) skal slette litt i innboksen!

Har egentlig landet på healthy paws, finner ikke mye info, og veldig lite på den varianten jeg skal ha. Men det jeg har funnet er positivt iallefall. Litt skummelt å prøve noe helt nytt når det er en 15 kg. Sekk... 2 kg var dyrt, og rekker til 4 måltider, så det blir tapsprosjekt :P

Fikk svar fra vom og hundemat, er ikke innvoller i kyllingen. Så da tenker jeg det blir det i sommer, kanskje 50/50. For det er vel ok å gjøre, annethvert måltid fks?

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Takk for link, der var det rimeligere ja :) skal slette litt i innboksen!

Har egentlig landet på healthy paws, finner ikke mye info, og veldig lite på den varianten jeg skal ha. Men det jeg har funnet er positivt iallefall. Litt skummelt å prøve noe helt nytt når det er en 15 kg. Sekk... 2 kg var dyrt, og rekker til 4 måltider, så det blir tapsprosjekt :P

Fikk svar fra vom og hundemat, er ikke innvoller i kyllingen. Så da tenker jeg det blir det i sommer, kanskje 50/50. For det er vel ok å gjøre, annethvert måltid fks?

Jada. :)

Skrevet

Sjekk ut kingsmoore pure :-) min dalmatiner går på Kingsmoore pure and. Hun som selger foret ringte til Danmark og det skal vistnok ikke være innmat i foret.

Skrevet

Sjekk ut kingsmoore pure :-) min dalmatiner går på Kingsmoore pure and. Hun som selger foret ringte til Danmark og det skal vistnok ikke være innmat i foret.

Bestilte en sekk Taste of the wild i forigårs, som kom frem i dag faktisk. Rask levering! Skal prøve dette først, og se om han fungerer bra på dette. Fungerer jo bra på det meste egentlig, bortsett fra dr. Clauder. Men så det er 28% råprotein i pure and, det er jo litt mye? Jeg tenker og litt i forhold til Casper at han dessverre ikke kan være like aktiv som han har vært tidligere, at jeg ikke helt tørr å gå over 25% altså... (men mulig det er helt irasjonelt av meg). Gir du bare tørrfôr til Nico nå? Mente at du pleide å gi vogh? Jeg tenker 50/50 tørrt og vått (taste 100% kylling). Gitt kylling denne uken, har savnet vogh-bæsjen altså :P Hvordan er avføringen på kingsmoor i forhold til annet tørrfôr?

Men jeg tenkte på kingsmoor og, men da den med lam, som har 25% råprotein. Innholdet der er

Lam, poteter, erter, bondebønner, rapsolje, fisk, linfrø, betefiber, gulrøtter, cikoriarot, fôrgjær, egg, mineralstoffer, urteblanding (alger, nyper, eple, rabarbra, nesle, peppermynte, lakrisrot, klengemaure, lucerne, pepperrot, løvetannblomst og -rot, kamille, hagetorn og anis)

Liker forsåvidt at kingsmoor har en noe kortere innholdsliste, men er ikke sikkert det har så mye å si. Taste of the wild (sierra mountain som jeg har kjøpt) Lamm, lammjöl, sötpotatis, potatis, ärtor, rapsolja, potatisprotein, brynt lamm, tomatmos, naturlig smak, salt, kolinklorid, blandade tokoferoler (naturligt konserveringsmedel och källa till vitamin e), torkad cikoriarot, taurin, tomater, blåbär, hallon, yucca schidigera extrakt, torkade jäsningsprodukter från enterococcus faecium, lactobacillus acidophilus, lactobacillus casei, lactobacillus plantarum, torkat jäsningsextrakt från trichoderma longibrachiatum, vitamin E tillskott, järnproteinate, zinkproteinate, kopparproteinate, järnsulfat, zinksulfat, kopparsulfat, kaliumjodid, tiaminmononitrat (vitamin B1), manganproteinate, manganoxid, askorbinsyra, vitamin A tillskott, biotin, niacin, kalciumpantotenat, mangansulfat, natriumselenit, natriumselenit, pyridoxinhydroklorid (vitamin B6), vitamin B12 tillskott, riboflavin (vitamin B2), vitamin D tillskott, folsyra.

Skrevet

@Lola Pagola Nico går kun på tørrfôr :-) jeg prøvde 50/50 med v&h for 3 år siden og det fungerte ikke på Nico. Han ble blubben og mistet all musklatur :-/ så han fungerer best på tørrfôr. Men han får rått kjøtt litt her og der da.

Avføring på kingsmoore er som avføring på annet tørrfôr. Det er en del ut :-P de to første mnd på kingsmoore var det mye luft. Dette roet seg :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...