Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei..Vi har en nydelig og snill korthåret bordercollie. 2 og 1/2 år. Ser no etter at eg ble syk, så trenger voffsen vår mer en hva vi kan gi den :( vi har 5 barn i huset, så vant til barn. Veldig snill og god hund.. Men litt lettskremt..kvepper lett, og kan bli lett redd, og gjemme seg hos oss. Zita er sosial både med andre hunder og mennesker. Utrolig kosete.. Ingen tegn til noe aggresjon eller noe..Noen som er interessert i enten å bytte litt på å ha henne? Eller ha henne innimellom? Vi bor i Nordhordaland :)

Skrevet

Om du bor i nærheten her (Eikanger), så kan jeg gjerne gå tur med henne noe på dagtid :) Stort sett hjemme på dagtid, så det hadde bare vært koselig.

Skrevet

Hei.. Lucy Vi bor 8 min fra knarvik..Hun er litt redd katter når vi treffer de ute..Men inne vet eg ikke helt.. Tror hun hadde blitt mer nysgjerrig da..Hadde en liten kattunge utenfor her, på trappen.Som sikkert hadde gått seg bort.. Den var hun veldig nysgjerrig på. Så tenker katt ikke er et problem..Tror hun kunne blitt venner med de fleste dyr :)

Skrevet

Jeg har en voksen katt som er vandt med hund, samt en voksen hannhund som er vandt med besøk :) Jeg kan gjerne passe hun noen dager i strekk innimellom om dere trenger hundefri et par dager i blandt, så fremt hun går greit med katten, og kan være alene (med hunden min) mens jeg er på jobb?

Jeg bor i Bergen, så det fordrer at dere kan levere og hente hun her :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...