Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Svogeren hadde en slik til dachsen i påska. Jeg var litt skeptisk, men synes faktisk den lå veldig fint. Har litt lyst til å prøve den på Odin som trekker litt i alle retninger. Noen trekksele er det jo ikke, men til tur og sånt så den veldig grei ut.

Noen som har erfaringer?

http://www.purrfectdesign.net/en/tre-ponti-secondo-sporza-dog-harness.html

http://www.dyresjappa.no/products/tre-ponti-sele

Skrevet

Svogeren hadde en slik til dachsen i påska. Jeg var litt skeptisk, men synes faktisk den lå veldig fint. Har litt lyst til å prøve den på Odin som trekker litt i alle retninger. Noen trekksele er det jo ikke, men til tur og sånt så den veldig grei ut.

Noen som har erfaringer?

http://www.purrfectdesign.net/en/tre-ponti-secondo-sporza-dog-harness.html

http://www.dyresjappa.no/products/tre-ponti-sele

Vi selger dem i dyrebutikken der jeg jobber. Den virker veldig fin til de mindre rasene, og til hunder som synes det er ubehagelig å få selen trekt over ørene. jeg ville ikke krysset grønnland med den, men det er en kjempefin enkel tursele til hverdagsbruk :D

Skrevet

På Majorstuen?

Jeg kjenner jeg er litt skeptisk til den, men vet ikke helt hvorfor. Og så må jeg evt ha en uten snor, vil kunne koble av båndet uten at hunden skal gå og snuble i selen. :P

Skrevet

på Oslo Dyrebutikk (tidl TAM Alna). i nabolaget er det ei med to chihuahuaer som bruker selen. hun slår bare en sløyfe/knute på snora når hundene er løse, så slipper hundene å snuble i den. da ligger den som en fast dott på ryggen :)

Skrevet

på Oslo Dyrebutikk (tidl TAM Alna). i nabolaget er det ei med to chihuahuaer som bruker selen. hun slår bare en sløyfe/knute på snora når hundene er løse, så slipper hundene å snuble i den. da ligger den som en fast dott på ryggen :)

Det er jeg for lat til. :P

OT: Vil det si at Alna har gått ut av Tropehagen Zoo? Da kan man jo vurdere å handle der igjen...

  • Like 1
Skrevet

Det er jeg for lat til. :P

OT: Vil det si at Alna har gått ut av Tropehagen Zoo? Da kan man jo vurdere å handle der igjen...

Stemmer det :) Heter nå Oslo Dyrebutikk

Skrevet

Bare fordi jeg er nysgjerrig, hvorfor handlet vi ikke der når det var TamAlna?

Dyrebutikken på Majorsuta handler jeg ikke lenger, eller jeg stikker innom når jeg vet hva jeg skal ha. Maken til sure, inkompetente jenter skal en lete lenge etter!

Skrevet

Bare fordi jeg er nysgjerrig, hvorfor handlet vi ikke der når det var TamAlna?

Dyrebutikken på Majorsuta handler jeg ikke lenger, eller jeg stikker innom når jeg vet hva jeg skal ha. Maken til sure, inkompetente jenter skal en lete lenge etter!

Pga samarbeidet deres med Den Norske Hundehviskeren.

http://hundesonen.no/forum/topic/70762-norsk-hundehvisker/

(lengre tråd på Canis, men var en lang greie med vidoer av noen ikke helt pene demoer de hadde, og sletting av alt av kritiske kommentarer fra både hundehviskeren og tropehagen)

  • Like 1
Skrevet

Kommer ikke selen veldig høyt opp i halsen? Synes den så litt dårlig ut, jeg...

Jo, den kan ligge litt høyt, spesielt hvis man kjøper den litt for stor og en Y-sele vil jo gi halsen mer klaring- (synes dog hundene på bildene hadde seler som satt usedvanlig høyt). Har prøvd selen på mange hunder på jobb og på de fleste så finner vi en str som ikke ligger for høyt, mens noen kan rett og slett ikke ha slik sele fordi den ligger alt for høyt uansett str.

Men som sagt, en fin og ENKEL tursele til mindre hunder (som gjerne ikke legger så voldsomt mye vekt i selen) og til de som misliker å få selen trekt over ørene :)

  • Like 1
Skrevet

Kommer ikke selen veldig høyt opp i halsen? Synes den så litt dårlig ut, jeg...

Ikke noe mer enn de fleste brystseler. Men det er en grunn til at jeg foretrekker H/Y-sele, ja.

  • 5 months later...
Skrevet

Hei,

Vi har 3 av de selene. De er veldig bra, men snoret ryker etter en tid. Spesiellt bra er det hvis de har jakker og man bare trer på selen veldig enkelt. Ene hunden vår er redd for kneppelyd når man tar på med andre seler, så denne er perfekt for henne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...