Gå til innhold
Hundesonen.no

Foreldre og sosiale medier :)


Recommended Posts

Skrevet

I artikkelen så står det jo at de har hatt tre hunder før, samt at moren faktisk også ville ha hund. Jeg tror dette er en siste "krampetrekning" fra en far som kanskje ikke er like gira. Samtidig tror jeg de vet hva de går til når det er snakk om hund nummer fire. Det er ikke den måten jeg ville skaffet hund på, men det er jo ikke gitt at hunden får et dårlig hjem :)

  • Like 4
Skrevet

Det er ikke gitt at hunden får et dårlig hjem, såklart. Men om far har sagt nei så lenge så er det kanskje en grunn til det? Og den grunnen endrer seg vel ikke med at nok fremmede mennesker klikker på et bilde som datteren har lagt ut på facebook. Han kan godt ha revurdert å funnet ut at det er greit, men å sette likes på fb som et kriterie synes jeg bare var teit.

Skrevet

Jo da, det er jeg enig i. Er ikke fan av sånne "Jeg får XXX hvis jeg får 1000 likes", men samtidig så var jo moren med på laget, så jeg tenker at det ikke er så ille som noen skal ha det til.

Skrevet

Jeg tviler sterkt på at far ville latt seg spille ut, og spesielt ikke via sosiale medier, om han ikke innerst inne hadde innstillt seg på at datteren skulle få en hund. Men at litt av morroa for hans del var å lage et lite "pek" av det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...