Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Haha. Det her er seriøst det dummeste jeg har vært med på.. Skal aldri mer i mitt liv spørre om noe mer her inne. OG kongen, den svarte lever maks ett par timer... så det kjøper jeg ikke :)
Men det er jo brukerfeil, kongen er ikke ment for å tygges på i flere timer. Du må rydde den bort når den er tom.
Skrevet

Jeg har også en sluke-staff. Legger jeg bare V&H i skåla er det borte i et (kaaanskje to) jafs. Det samme gjør han om den er frossen - bare at da setter han den gjerne fast i halsen i tillegg :P

Har god erfaring med å blande ut vommen i vann, sånn at det får konsistens som grøt. Da er han nødt til å slikke det i seg og har ikke mulighet til å jafse i seg store biter om gangen. Ellers tilsetter jeg det vi har liggende av rester av frukt og grønt i kjøleskapet; epler, gulrot, banan, brokkoli, ris osv :)

Skrevet

Men det er jo brukerfeil, kongen er ikke ment for å tygges på i flere timer. Du må rydde den bort når den er tom.

Men kongen går før innholdet for å si det sånn. Hvis man gnager i filler kongen så kommer jo alt innholdet..
Skrevet

Men kongen går før innholdet for å si det sånn. Hvis man gnager i filler kongen så kommer jo alt innholdet..

Er kongen i minste laget for hunden din? Min setter makulerer så og si alt. Men hun greier ikke tygge istykker kongen. Str large.

Skrevet

Er kongen i minste laget for hunden din? Min setter makulerer så og si alt. Men hun greier ikke tygge istykker kongen. Str large.

En staff er en staff altså :sleep: Ikke noe holder i det gapet der :teehe: Min ødelegger også den største svarte.

  • Like 1
Skrevet

Her er det største svarte. Titusen biter på en halvtime ;)

Jeg som trodde JEG hadde en destruktiv staff :teehe: Han tar ikke rotta på den røde engang :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...