Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi fórer med V&H valpefór og Orijen puppy, og har gjort det siden Koda var 8-9 uker. Nå er han 6 mnd.

De siste ukene har jeg merket at han flasser en god del. Ellers fungerer han greit på disse fórene sammen, men ikke hver for seg. Kun V&H blir han forstoppet av, og kun Orijen blir han løs i avføringen av.

Lurer på om det kan være Orijen som gjør at han flasser? Når han samtidig ikke kan spise kun Orijen, er det jo litt klønete med tanke på sommeren og ferieturer når vi kun får med oss tørrfór.

Er Acana et alternativ? Eller blir det for likt Orijen? Hvilke andre tørrfór er ok?

Skrevet

De kan flasse pga de skal bytte pels eller feks værskifte også. Det er ikke kun föret som påvirker hunden til å flasse :)

Skrevet

Tenker også at flass ikke nødvendigvis hører med fôret. Det kan være så enkelt som pelsskifte, husstøv eller skitt og smuss i pelsen :)

Men til spørsmål angående Acana og Orijen, min hund ble hakket bedre i pelsen på Acana ovenfor Orijen.

Skrevet

Vet det ikke absolutt må være fòret, men når han ikke kan spise kun det uten å bli dårlig i magen, er det vel på tide å bytte uansett. Og er absolutt også en fordel at f.eks Acana er mye billigere enn Orijen. V&H får han jo mesteparten av uansett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...