Gå til innhold
Hundesonen.no

Valg av navn til krølldotten


jeanette-k
 Share

Recommended Posts

Sorry for nok en "hva skal hunden hete" tråd. Men jeg ser ingen annen mulighet, jeg irriterer meg grønn over at jeg ikke finner et navn jeg liker :gaah: Det er ikke lenge igjen til jeg henter ham og vil ha vertfall noen ideer om hva han skal hete. Han har navnet Chris, men siden jeg egentlig ikke kan fordra det navnet blir det uaktuelt å la han hete det.

Jeg ser etter navn som har en kul betydning eller noe som klinger bra. Er fan av Harry Potter, LOTR, Hunger Games, X-men, egentlig fantasy generelt. Er også fan av spill type xbox, nintendo. Japan og japansk ligger også mitt hjerte nært.

Til nå har jeg sett litt på navnene:

Tadashi

Gohan

Yuuto

Genji

Arthur

Jostein har min søster foreslått. Peeta er en vennine av meg overbevist om at han må hete. Håper noen har noe bedre forslag :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kenshin etter den beste manga/anime noensinne ;)

Gin (ikke som i drinken men som hovedkarakteren i Ginga nagareboshi Gin)

Ellers liker jeg å bruke http://www.behindthename.com/ når jeg skal finne navn, der kan man søke etter navn etter land, betydning, mytologi, etc. Veldig greit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for mange svar! Her var det mange gode ideer :)

BOB-KÅRE! :D

Bob-Kåre er nok ikke aktuelt da jeg bruker Bob som kose navn på det aller meste av levende vesner :icon_redface:

Hobbiten/Ringenes herre

Kili

Fili

Smaug

Aragorn

Radagast

Thorin

Balin

Gollum/Smèagol

Gimli

Pippin

Sauron

Hunger Games

Marvel

Haymitch

Cinna

Liker Smaug, har aldri tenkt at jeg kan bruke det. Liker også kjempe godt Cinna, han er kjempe bra i bøkene :D

Yoshi

Bilbo

Frodo

Mario

Wilter(sen)

Albus

Liker godt Bilbo og Albus!

Jeg har kortet ned listen til disse navne så langt:

Yuuto

Genji

Smaug

Cinna

Bilbo

Albus

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, rett uttalse på Genji.Jeg liker det godt, det betyr to begynnelser. Jeg har kortet ned listen til:

Genji

Cinna

Dis

Sirius

Diis er et jentanavn, og synes Cinna høres ut som det og, så jeg hadde fått for en av de andre om jeg var deg. :D

Sirius vet jeg også om noen andre hunder som heter (stjernen kalt "hundestjernen").

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for svar!  Har snakket med oppdretter ja☺️ Foreldre har ingen allergi, heller ingen i søskenflokken som jeg har snakket med…  Hills sitt har jeg ikke prøvd, så det skal jeg jaggu prøve!🫶🏻
    • Takk! Da er det nok bare jeg som har trodd jeg har laga en, men ikke gjort det. 😂
    • Uff, det høres fælt ut. Jeg vet ikke svaret på det du spør om, dessverre. Har du snakket med oppdretter? Hvordan er foreldrene og søsknene? Er noen av dem allergiske mot noe? Det er jo dessverre en del helsegreier på disse små "motehundene", og yorkien har vel en del allergi såvidt jeg husker. Men ja, jeg tenker jo det er fornuftig at magen er ganske stabil før det startes utprøving. Men jeg ser bla. at det er en del ris i hypoallergenfôret, jeg ville jo prøvd et allergifôr på kun kjøtt, for eksempel (men må da ha vitaminer og sånt i tillegg). Allergifôret til Hills ser ikke ut til å ha ris i det hele tatt. Ser at de færreste andre allergifôrene har det. Så jeg ville testet andre allergifôr eller rent kjøtt ihvertfall.
    • Å fy fillern, Ede har begynt freake ut om labbene sine og kloklipp. Brukte sikkert en time tidligere i dag på å ikke få klippet ferdig potene, og de ser ikke ut. Til forveksling lik en femåring som har klippet seg selv med kjøkkensaks. Somehow plutselig blitt livredd for labbene sine, uten noen åpenbar grunn. Tenkte vi etter formiddagens frisørtime hadde kommet til enighet om at prisen for favoritt råforet er å la meg tukle med labbene hans. Så var det tid for å bli venn med klosaksa igjen. Hvordan de ble uvenner har gått meg hus forbi, men jeg har forstått at forholdet er anstrengt, så jeg la en hel porsjon Vom i skål, bare for kloklipp. Viste Ede skålen og lot ham lukte, satte den på hylla og kommunisere etter beste evne at det nå var samme deal som tidligere i dag. Jeg fikk jo fikle med klørne mens jeg klippet pels da, så tenkte dette skulle gå greit nå. Han har alltid fått betalt per klo for manikyr og jeg har vært super flink til å bare ta ytterste, bittelille, knøttlille biten som et mulig å klippe av. Millimeter. Ikke mulig å klippe mindre. Han har INGEN grunn til å bæde på kloklipp, det er ikke mulig å gjøre det mer skånsomt. ..men det gjør han altså allikevel. ... Han åpnet med en høylytt diskusjon. Krevde å få maten servert uten noe fæggåt dilldall med neglene. Ille nok å få frisert labbene. — My pronoun is IT! I identify as DOG! brølte han til meg.  Det var en laaaaang "diskusjon". Interessekonflikt, som en kaller det.  ... Å holde min egen IRRITASJON og mitt eget stress i sjakk og være roooolig og hyggelig og vibbe vennskap og kjærlighet når han trekker til seg labben HVER GANG akkurat i det jeg skal klippe.. Jeg trenger valium for å klare holde meg emosjonelt upåvirket gjennom det der.  Han endte med å få en hel ***** porsjon Vom for EN bitteliten klotupp, servert med verdens falskeste smil og ros og så ryggen til og VIBBER av *ARRGH*   Jeg har gjort ALT riktig hva angår trene klipping av klør. Hva **** gikk feil HVOR og NÅR?!  Jeg hadde fra tidligere hunder en 62,5% suksessrate på å innarbeide kloklipp som hyggestund. Første hunden nektet meg NÆR labbene sine, men stod som et skolelys for å få klippet klør av fremmede. Så hadde jeg to som var NULL problem å klippe klør på, før tredje bare lot meg klippe bak, og var dramaqueen på fremlabbene.  Denne gangen var jeg SÅ bevisst på å få gode vaner om kloklipp riktig fra start. ..og har FEILET.  ... "Er du sikker på du ikke kommer til å angre på å ha skaffet deg så stor hund?" -_-
    • Hei! Håper noen vil dele sine erfaringer/evt har noen gode råd.  Fra hunden(yorkshire terrier) min ble 1 år gammel har han slitt mye med diare (får det ca en dag per  uke, men klarer ikke koble det til noe han har spist).. Har vært hos vetrinær flere ganger for undersøkelser, avføringsprøve, ultralyd, blodprøver osv.  Fått ormekur, giardiakur og forsøkt med ulike typer fôr. For 7 uker siden bæsjet han også mye blod, så rett til vetrinær igjen.. Siden den gang har han gått på eliminasjonsdiett og hypoallergenic fra royal canin, som betyr at han ikke får spise noe annet enn det og litt zoolac/canikur. Om en ukes tid skal vi over på provokasjonsdiett(altså å teste hvilke matvarer han reagerer på).  Problemet er jo bare at han fremdeles får diare ca annenhver uke… og fremdeles en del slim i bæsjen som kan tyde på at betennelsen i tarmen ikke er borte.. Og da kan vi jo heller ikke starte noe provokasjon.  Føler meg helt fortvilet. Syns grusomt synd i lillemann som har vondt i magen.. Ikke kan han få godbit, tyggebein eller gulerot(som er litt krise siden det er det beste i verden tydeligvis🤣).  Er det noen her som har noe erfaring med eliminasjonsdiett? Betyr det at det ikke fungerer i det heletatt når vi fremdeles sliter 7 uker inn? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...