Gå til innhold
Hundesonen.no

Foring av en border collie på 4 år.


border_collie89
 Share

Recommended Posts

Hei. Jeg har nettopp fått en border collie (hannhund) 4 år som jeg mener er alt for tynn. Kan legge til at den mister mye hår.

Den fikk ormekur for noen uker siden.

Hvilket fòr er det beste for min hund og bør jeg være forsiktig hvor mye jeg trimmer den, eller hvordan trimmer jeg den best?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Ville tatt en god vask og masere godt så den får av en del av pelsen som skal av.

Når hunden er for tynn så skal den gjerne ha mer mat eller mer næringstett mat. Mer mat av adult for mer næringstett heter gjerne noe med performansce eller agillity. Eller så har du for som vom og hundemat

Fysisk trening når det er dårlig med muskler er variert ute i naturen den beste. Altså gå ut av stien og la hunden gå i band og løpe uten band. Hvor dårlig stand hunden er i kommer også ann på hvor mye vi kan foreslå

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har en unghund som alltid har vært ganske tynn. I det siste har jeg fôret ham med Vom og Hundemat og Orijen (regional red) tørrfor (jeg blander tørt og vom i hvert måltid) og nå har han gått opp fra 8 kg til 10 kg siden august :) Før jeg begynte med vom og hundemat hadde jeg ikke sjans til å fore ham opp, prøvde i mange månder med tørrfor. Men nå har han fått en flott pels og mye finere fasong i kroppen. Så jeg anbefaler v&h hvis du ikke har prøvd det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker for gode svar!

Er det hos vetrinæren man kjøper disse merkene dere har nevnt?

Er ikke ny med border collie, men det er veldig lenge siden jeg har hatt hund.

Fikk hunden i går kveld litt spontant pga eigeren bare hadde sluppet den ut i storbyen aleine. Da tilbydde jeg meg å ta meg av den stakkars hunden.

Tenkte meg en tur til dyrebutikk i morgen å få kjøpt inn ting.

Noen som vet Hvor mye det koster å få dyrlegen til å sjekke tilstanden til hunden? Den har noen små sår på labbene har jeg også sett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Tja veterinæren har tørrfor. Jakt og fiskerlaget har gjerne tørrfor. vom og hndemat prøvde jeg å finne forhandler på hjemmesiden men fikk det ikke til. så sjekk hjemmesiden dems og får du det ikke til send e-post. Sportsbutikker kan også ha for

Bor du høyt oppe i Setesdalen så kan nærmeste være Rauland på Vom og hundemat. Han står registrert i Skien

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...