Gå til innhold
Hundesonen.no

Danskene vil ha 100 ulv - i Norge er det plass til 30


Recommended Posts

Skrevet

http://www.nrk.no/ho/politiet-om-tiltalene-i-ulvesaken-1.11978795

Forsøk på å felle ulv

De seks som må møte i retten er tiltalt for forsøk på å felle ulv i Elverum den 15. februar i år. Økokrim mener jakten var ledd i organisert kriminalitet.

De er tiltalt for å ha løsnet skudd mot tre ulver denne lørdagen, men uten å ha truffet noen av dem.

I tillegg er én av de tiltalte mistenkt for å ha skutt ulv på reveåte 14. mars. Denne mannen og én til av de tiltalte er i tillegg tiltalt for brudd på våpenloven.

Saken mot fem andre personer, som gjaldt felling av ulv i Slettås vinteren 2012-2013, er henlagt på bevisets stilling.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Nye tips om ulovlig ulvejakt

Politiet sier de har fått nye opplysninger som viser at det har foregått mye ulovlig jakt på ulv både i Hedmark, Akershus og Østfold.

Førstestatsadvokat i Økokrim Tarjei Istad, mener det foregår mye mer ulovlig jakt på ulv enn det som har kommet fram i den store saken om ulovlig ulvejakt i Hedmark.

– Ut fra de opplysningene vi har fått gjennom 80-, 90- og 2000-tallet, og som vi også har fått fra ulike steder i Hedmark, Akershus og Østfold nå etterpå, så er det klart at det har foregått ulovlig ulvejakt i stor utstrekning mange steder som politiet ikke har klart å avdekke, sier Istad til NRK.

Vanskelig å bevise

I dag innkalte Økokrim til pressekonferanse i Hamar om tiltalen mot seks jegere i Østerdalen for ulovlig ulvejakt.

Etter ett år med telefonavlytting, ransaking på boliger, undersøkelser av datamaskiner, telefoner og GPS-er mener de å ha bevis mot de seks.

Siktelsen mot fem andre ble henlagt, fordi Økokrim mente bevisene mot dem ikke ville holde i retten. De fem var mistenkt for å ha skutt hannulven i Slettåsflokken i Trysil.

– Henleggelsen etter bevisets stilling betyr ikke at de ikke har gjort det de var mistenkt for, sier Istad.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...