Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Åh .. hehe jeg ble litt usikker på hva "på hånden" betyr. Tenkte det var du som var så heldig å ha tilgang på den :D Vet du, det blir altfor langt å reise :-( Vi bor i Vestfold, og har egentlig en maksgrense på 2 timer i radius sånn at vi skal få brukt hytta. Jeg husker selv hvor kjedelig det var å kjøre til hytta i timesvis da jeg var liten. Men tusen takk for tilbudet! :flowers:

Noe sant du ser etter http://www.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/object?finnkode=50565687&type=ADVERT&searchclickthrough=true ? Denne kan også være innenfor http://www.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/object?finnkode=51090207&type=ADVERT&searchclickthrough=true men kanskje du ønsker en anne standar? Eller er denne bedre http://www.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/object?finnkode=52208224&type=ADVERT&searchclickthrough=true

Skrevet

Den siste er jo helt knall, med innlagt vann og strøm og alt, men 45000,- pr år er for mye. Av de to første er vel nr 2 mest aktuell, men 24000,- pr år for relativt enkel standard føles litt bittert når man får kjøpt en helt grei hytte med fin beliggenhet og enkel standard fra 450000 og oppover :hmm:

Jeg har tippet lotto igjen ;)

Skrevet

 

Åh .. hehe jeg ble litt usikker på hva "på hånden" betyr. Tenkte det var du som var så heldig å ha tilgang på den :D Vet du, det blir altfor langt å reise :-( Vi bor i Vestfold, og har egentlig en maksgrense på 2 timer i radius sånn at vi skal få brukt hytta. Jeg husker selv hvor kjedelig det var å kjøre til hytta i timesvis da jeg var liten. Men tusen takk for tilbudet!  :flowers:

Jeg kan bruke den så mye jeg vil, jeg er bare ikke intr.. Jeg har allerede minst 2 andre hytter jeg kan bruke ;)

Men du får si ifra hvis du skulle ombestemme deg.. Tidligere lånetaker hadde huset gratis mot oppussing, og så har det vært snakk om salg etterhvert.. Men det er ikke verdt all verden.. Men det er et lite småbruk, så veldig fint med folk med hund osv :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan bruke den så mye jeg vil, jeg er bare ikke intr.. Jeg har allerede minst 2 andre hytter jeg kan bruke ;)

Men du får si ifra hvis du skulle ombestemme deg.. Tidligere lånetaker hadde huset gratis mot oppussing, og så har det vært snakk om salg etterhvert.. Men det er ikke verdt all verden.. Men det er et lite småbruk, så veldig fint med folk med hund osv :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hm, kan du sende meg litt detaljer på pm? Vi har veldig lyst på hytte, men mangler penger til å kjøpe en.

  • Like 2
  • 9 months later...
Skrevet

Her er det alltid noen som vet noe om alt eller noe sånt :D

Jeg drømmer om hytte på fjellet/nesten-fjellet i Vestfold/Buskerud/Oppland/Hedmark, et sted hvor turterrenget er rett utenfor døra. Jeg drømmer også om å få 7(?) rette i lotto så jeg kan finansiere hytta, men jeg vet jo at sjansene for at det skal skje er veldig små. Derfor tror jeg løsningen er en rimelig hytte på åremål.

Det er der dere kommer inn :)

Har noen her prøvd å leie hytte på åremål selv? Er det en OK løsning?

Hvordan finner jeg en hytte til leie på åremål? Finn er åpenbart, men jeg har lyst til å gå litt mer offensivt til verks og annonsere selv. Og finn har ikke noen "fritidsbolig ønskes"-rubrikk. Noen ideer?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...