Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som noen har fått med seg så har vi fått en bc på 9 mnd i hus. Fra før har vi gamlemor på snart 8 år.

Vi har ho no på prøve, men for hver dag som går så blir eg mer og mer skeptisk. Eg har kun hatt en hund før, og synest det er vanskelig å se om problemen til unghunden kan "fikses."

Innkalling funker sånn passe når ho vil. *har stukket to ganger*

Gjeter på biler.

Biter gamlemor i beina. Mye plaging inne i hus.

Tygger på alt og alle.

Tisser inn. Ikke hver dag.

Boffer på ALT

Virker veldig nervøs. ( som feks i går når eg tok ho inn på badet for å fjerne en hantikke så krølte ho seg sammen i et hjørne)

Eg vet at dette er en del av det å være valp, men når bør dette gi seg? Har trent en del på innkalling og det har kommet seg veldig mye på en uke nå.

Er utrolig redd for å ta på meg for mye og ende opp med feil dynamikk i huset samtidig som eg herper gamlemor.

Skrevet

Skal jeg si noe så tror jeg på en kombo av tiden den har vært der, hvor gammel den er(teste grenser) og nærvøsitet. men hva som er hva og om du får det bedre har jeg ingen anelse om. Det var ting som jeg kunen tenke meg stemte med alle tingene av det du skrev. Så komemr den Er dette noe du kan leve med uten alt for stor tilrettelegging så det blir et trivelig liv for dere alle. Gjeting av bil tiper jeg er en stor jobb å få fjernet men livsnødvendig. I forhod til krypingen så bruk rosen mer bevist. Som jeg sa til sønn hver gang han hadde stopept hunden med noe elelr lignende og den hørte så skulel det vanke mye ros. Border ahr jeg intrykk av at kryper fort virker nærvøse fort. Se om det kan fungere. Men jeg tror jeg hadde vært tøff mot den nye når den napper i gamlemor, her er ikke sant tillat i det heletatt

Skrevet

Jeg ville nok levert tilbake om det var meg. Høres ut som om hunden har litt issues og muligens usikkerhet i bildet også. Spørsmålet er hva du vil ta på deg??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...