Gå til innhold
Hundesonen.no

Utfordring uke 36-37: apport/FvF


Snorken
 Share

Recommended Posts

@Betty - jeg må bare få takke igjen for tipset om å se lenger frem (og ikke "dra ham bakover" med å snu meg så mye bak selv). Jeg ser ham jo ikke da (nettopp fordi han går så langt bak), men jeg forsøkte en gang. Unngikk fristelsen med å se på ham og kikket heller ned, men mye lenger frem - og bare etter noen sekunder så ser jeg at han kommer lenger frem! Nettopp fordi han vil se på meg. Da belønnet jeg selvsagt.

Jeg har ikke trent så veldig mye på akkurat det, siden det er så mye annet å trene på akkurat nå, men det var utrolig effektivt! Skal jobbe mer bevisst med det når jeg skal forbedre fvf etterhvert! :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tok meg friheten og satte opp en ny utfordring! Tema denne runden er delmomenter for apport og fri ved foten (fritt fram om man velger en eller begge av øvelsene) Veldig moro om folk legger

Jeg måtte endre min egen holdning til øvelsen først og fremst. Hos oss var problemet at jeg hatet fri ved fot, gikk som en forknytt person på vei til sin egen begravelse, og var aldeles ikke overbevis

Jeg er med, forresten! Apport: Vi skal jobbe med kjeksing/kasting av apporten. Jeg har forsøkt en del ulike framgangsmåter for å få det vekk, men tror jeg har kommet nærmere svaret på hvorfor hun

Posted Images

@Betty - jeg må bare få takke igjen for tipset om å se lenger frem (og ikke "dra ham bakover" med å snu meg så mye bak selv). Jeg ser ham jo ikke da (nettopp fordi han går så langt bak), men jeg forsøkte en gang. Unngikk fristelsen med å se på ham og kikket heller ned, men mye lenger frem - og bare etter noen sekunder så ser jeg at han kommer lenger frem! Nettopp fordi han vil se på meg. Da belønnet jeg selvsagt.

Jeg har ikke trent så veldig mye på akkurat det, siden det er så mye annet å trene på akkurat nå, men det var utrolig effektivt! Skal jobbe mer bevisst med det når jeg skal forbedre fvf etterhvert! :D

Så bra! Det er utrolig hvor mye kroppsspråket og plassering av blikk, armer og bein har å si. Jeg gikk på kurs i helga og tok opp at vi har problem med helomvendinger, spesielt i springmarsj samt at vi kunne hatt litt "tightere" høyrevendinger. Fiksa på hvordan jeg stokket beina og vips så forsvant ikke Bris så langt ut lengre. Må tørrtrene endel uten hund dog, vanskelig jo! Jeg skyver henne fra meg ved å sette venstrebeinet for langt mot henne når jeg vender, og det var vi flere som gjorde. Vanskelig å beskrive, men når vi ble gjort oppmerksom på det så vistes det veldig godt. Helt utrolig hvor effektivt det kan være å rette opp i små detaljer på hvordan man går. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...